Zvelebování v mateřských a základních školách v Jičíně

titulka JIČÍN  –  Přes letní prázdniny  se na  všech základních a mateřských školách zřizovaných městem Jičín uskutečnily nebo ještě pokračují drobné i větší úpravy.  Letní prázdniny jsou totiž mnohdy jediným obdobím, kdy je možné tyto práce uskutečnit. K větším rekonstrukcím patří  fasáda a výměna oken z ulic Husova a Fügnerova na Základní škole Husova v Jičíně. Je to jedna  z největších investic v letošním roce a rozpočtová kapitola školství této akci dává prioritu. Náklady jsou přibližně 17 milionů korun.  Část prací bude pokračovat i ve školním roce, ale dokončeny budou za provozu  už na podzim.

Oprava  střechy u novější budovy ZŠ Poděbradova  odstraní havarijní stav, který se projevil v minulém zimním období. Práce spočívají v odstranění štěrku, dlažby, polyesterových vrstev a geotextilie a položení nové geotextilie. Náklady jsou cca 270 tisíc korun.

Výměna osvětlení v tělocvičně ZŠ Poděbradova, která  tak získá  nové LED osvětlení. Svítidla budou nově rozvržena, aby osvětlení lépe odpovídalo požadavkům. Celkové náklady jsou 400 tisíc korun.

MŠ J. Š Kubína je to vybudování chodníku ve vnitřním areálu. Cena je přibližně 300 tisíc korun. Po chodníku byla dlouhodobá poptávka.

V  MŠ Větrov  bylo  třeba vyměnit kotel  ve staré budově za cca 200 tisíc korun.

Připravují se projektové dokumentace na opravu bytu školníka ZŠ 17. listopadu,  rekonstrukce elektro instalace MŠ J. Š. Kubína,  rekonstrukce  elektroinstalace ZŠ Soudná,  modernizace a zpřístupnění venkovní učebny ZŠ Poděbradova  a  modernizace a zpřístupnění venkovní učebny ZŠ Železnická. Tyto akce pak budou připravené na další sezónu.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *