Zloděj si přišel do domu pro motorovou pilu i pro kytaru

car_titul NOVÁ PAKA – V přesně nezjištěné době od středy 23. prosince do pondělí 4. ledna vnikl zloděj do rekonstruovaného domu v Nové Pace v ulici 3. května, kde si přivlastnil motorovou řetězovou pilu GTM, dveřní kování, vodovodní baterii, kytaru Fender Squier včetně černého pouzdra a další věci. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 13 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení, pátrají novopačtí policisté.

JIČÍN – V pátek 15. ledna večer poškodil neznámý vandal v Jičíně v ulici Jarošov osobní vůz Škoda Octavia, u kterého promáčkl zadní tzv. páté dveře. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 20 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin poškození cizí věci. Pachatel může za tuto „kratochvíli“ vyfasovat až rok za  mřížemi.

JIČÍNĚVES – Nemilé překvapení čekalo ve středu 20. ledna na mladou ženu v Jičíněvsi, která krátce před osmou hodinou ranní zaparkovala před školou osobní vůz Fiat Stilo. Na sedadle ponechala kabelku a odešla. I když auto řádně uzamkla, přesto její neopatrnost vzápětí potrestal neznámý pachatel. Jednoduše rozbil boční okno a vzniklým otvorem kabelku sebral. Spolu s ní žena přišla o peněženku a platební kartu. Celková škoda byla vyčíslena na 2 tisíce korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Zloděj  může  ve  vězení  pobýt  až  dva roky.

por. Hana Klečalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *