Smutná zpráva o Jiřím Liškovi, který svůj život propojil s Jičínem, i s aktivní politikou

imgp8116_1 JIČÍN –  V Dobrých zprávách se nevyhneme ani těm opačným.  Patří k nim i ta dnešní:  ve věku 75 let dnes zemřel český politik Jiří Liška, někdejší starosta  Jičína a místopředseda Senátu.

Rodák z Havlíčkova Brodu MVDr. Jiří Liška propojil svůj život po roce 1989 zejména s městem Jičín, a také s aktivní politikou, která mu dala zakusit radosti strasti poslaneckého, starostenského i senátorského postu. 

Emeritní  starosta města Jičína a bývalý místopředseda Senátu PČR přišel v dubnu roku 2015  na natáčení  s  redaktorkou Dobrých  zpráv z Českého ráje a okolí  včas a v dobré náladě. Nedalo se přehlédnout, že muž narozený ve znamení býka, přistupuje k životu realisticky a  kromě praktičnosti, rozhodnosti, vůle, odhodlání, sebevědomí, vstřícnosti a laskavosti  je pro něj důležitá domácí pohoda.

Z natáčení s Jiřím Liškou pro DZ  z  dubna 2015:

Jiří Liška si po půl roce bez aktivní politiky nestýská

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *