78. Mikulášský běh na Bradech bude i přes absenci tradičního zázemí

titulka BRADA  / Jičínsko  –   V neděli 3. prosince  se na Bradech uskuteční  už  78. ročník populárního Mikulášského běhu pořádaný jičínskými atlety ve spolupráci s obcí Brada-Rybníček a oddílem SC Jičín. Na lesních tratích se tradičně vystřídají běžci všech věkových kategorií. V 9:45 odstartují jednoleté děti a plynule dál po jednotlivých ročnících další věkové kategorie na tratích od 25 metrů po 600 metrů. Od 11 hodin pak začnou intervalové starty, kdy se na start postaví borci od kategorie mladšího žactva po veterány. Mladší žactvo absolvuje trať 1000 metrů a ostatní kategorie 2800 metrů.

Kvůli  jarnímu požáru Penzionu Brada se pořadatelé, ale i účastníci závodu musí obejít bez tradičního zázemí, a tak zápis v den závodu na místě bude improvizovaný. Pořadatelé doporučují především pro dětské kategorie využít zápisu v sobotu. Ten se uskuteční ve vestibulu sportovní haly ve Sportovním areálu V Lipách v době od 15:00 do 16:00 hodin. Pro intervalové starty, ale i pro hromadné starty je výhodné využít přihlášku předem přes přihlašovací systém, který umožňuje přihlášku z pohodlí domova.

Veškeré informace k jednomu z nejstarších běhů pořádaných v České republice naleznete na webových stránkách závodu http://mikulasskybeh.wz.cz. Věříme, že se nám, i přes jisté komplikace se zázemím závodu, podaří uspořádat závod v tradičním formátu. Srdečně zveme všechny jičínské sportovce, ale i borce z blízkého, či vzdáleného okolí na vrch Brada.

Online přihláška na 78. MB:    https://www.sportt.cz/register/1300

Za pořadatele Petr Šindelář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *