JIČÍN/ Valdická brána – Dvoudenní „Vánoce na bráně“ v letošním prvním adventu jsou za námi. Ať žijí „Vánoce na bráně“ 2015 ! Pokud jste si letošní tradici, kterou propojuje dominanta Jičína, nenechali ujít, pak některé snímky v naší fotogalerii pro vás budou důvěrně známé. Optimistické dojmy z pěkné návštěvnosti, dobré vůle i souznění lidí při programu a věžních zastaveních přece jen trochu kazí fakt, že v noci ze soboty na neděli kdosi uzmul původní adventní věnec ze vstupních vrat. Navíc jakýsi mlsoun zdemoloval výzdobu věžního okna jenom proto, že zatoužil oškubat a spořádat perníkové anděly. Jakáž pakáž…Proměna lidstva k lepšímu bude zřejmě trvat ještě hodně dlouho, proto se nenechme otrávit a užívejme si adventní čas.
(vaw)
