Evropský týden mobility a možná proměna dopravy na Valdštejnově náměstí

img_3496 JIČÍN –  Na 16. – 22. září připadá Evropský týden mobility, připojilo se i město Jičín,  jičínská MHD  je v těchto dnech zdarma.  Jde o malý autobus a nápisem „Jičín svým občanům“, který  jezdí ve smyčce  městem. Po Jičíně sice  krouží už řadu let a má své pravidelné pasažéry,  ale mnoho občanů o něm neví. Často ho  využívají  hlavně obyvatelé Nového Města nebo Robous. Jízdní řád je k dispozici na webových stránkách www.mujicin.cz – sekce Doprava, průkazy, evidence obyvatel a matrika – Jízdní řád MHD Jičín.

Město Jičín zve občany i na  22. září,  kdy v 17 hodin začne prezentace dopravních průzkumů v Jičíně a participativní setkání na téma možné proměny dopravy na Valdštejnově náměstí. Setkání se uskuteční v nových učebnách ve Valdštejnském zámku.   Výstupy jsou zajímavé a týkají se prakticky každého obyvatele i návštěvníka města Jičína. Vstup je zdarma.  Podněty v diskusi jsou  vítány.

Občané města se mohou  k  Evropskému týdnu mobility připojit jednak  využitím MHD (zdarma), případně  se zúčastnit iniciativy Pěšky do školy nebo Do práce na kole. Evropský týden mobility je každoroční iniciativa Evropské komise, jejíž tradice sahá k roku 2002. Letošním motivem je „Lepší dostupnost“. Jičín se připojuje už podruhé.

Hromadná doprava v Jičíně má jednu smyčku a nejčastějšími pasažéry jsou školáci a senioři. Od roku 2020 tuto dopravní obslužnost poskytuje firma Fejfar, která tehdy zvítězila ve veřejné zakázce nad předchozím poskytovatelem, jímž byla společnost BusLine.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *