Haleluja a unikátní Český lev v lomnickém kině

petrpycha_lev Lomnice nad Popelkou   –   Dalším jedinečným prvkem, vedle nejmodernější filmové technologie, nepřehlédnutelné vnější podoby nebo stylově vyladěného vzhledu interiéru na motivy filmu Alois Nebel, se může od nynějška pyšnit Kino Lomnice nad Popelkou. Je jím skleněná soška Českého lva, kterého za nejlepší scénář k filmu Všechno bude získal za rok 2018 lomnický autor a patriot  Petr Pýcha.  S jeho laskavým svolením je teď  toto nejprestižnější české filmové ocenění dlouhodobě vystaveno ve foyer lomnického kina. Pro obyvatele města i milovníky filmu z celého regionu je jeho rozhodnutí umístit svou cenu v novém domově právě v lomnickém filmovém stánku pro potěchu všech opravdu velkou ctí.

Neformální krátké setkání s Petrem Pýchou, kterému poděkovali jménem všech občanů i filmových příznivců představitelé města, se konalo v říjnu v kině. Současně se stalo právě tím okamžikem, kdy byl Český lev neoficiálně odhalen pro veřejnost. Návrh důstojné instalace ceněné sošky v Kině Lomnice nad Popelkou vypracoval Jan Jirásko z Projektového ateliéru David v Liberci, realizoval ho Matěj Bárta. Autorem nového designu Českého lva (od roku 2017 figura lva) je Rony Plesl, sošku vyrobila sklárna Rückl Crystal z Nižboru.

Až se půjdete podívat na vybraný film nebo si posedět do Kinokavárny, můžete se v lomnickém kině seznámit s Českým lvem  tváří v tvář.   Využijte této unikátní příležitosti, kterou při návštěvě jiného kina v republice v současnosti stěží zažijete. Těšíme se na vás.

KIS Lomnice nad Popelkou

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *