Jak říkal ten uhlobaron v Cimrmanovi: Mě to baví…

titulka JIČÍN –  Letošní předávání Ceny města Jičína bylo  výjimečné, neboť se na něj dostavili  i „Výtečníci“ z jičínského K-klubu.  Členové studentského divadla přišli popřát svému guru, bývalému řediteli Káčka, režisérovi, principálovi, herci a divadelnímu buditeli  Martinu Zajíčkovi. Zároveň  tak osvěžili  program slavnostního podvečera ve zcela zaplněném Porotním sále Valdštejnského paláce v Jičíně. Letošnímu desátému laureátovi prestižní ceny,  která se uděluje  za  celoživotní dílo, za přínos městu  a  jeho  občanům,  přítomní aplaudovali vestoje.  Pro  M. Zajíčka pak  bylo  těžké  udržet emoce „na uzdě“. Svěřil se s tím i v rozhovoru, který  jsme pro Dobré zprávy natočili těsně poté, co převzal sošku éterické bytosti od akademické sochařky Niny  Jindřichové:

 

Martin Zajíček, rodák z Kolína, rád říká, že je křtěný Labem a Kmochovou dechovkou. Muzika vytecnici dál zaujímá v jeho životě velmi podstatné místo, ačkoliv to není právě dechovka. Když přebíral ocenění, vzpomněl si prý v duchu i na své blízké, kteří už tady nejsou. „Moje maminka, to byla ta, která mi podstrkávala knížky a tím mi pomáhala rozšiřovat obzory. Tatínek byl přísný, snažil se mě držet zkrátka, ale neměl to se mnou lehké,“ vzpomíná s úsměvem Martin Zajíček a připouští,  že  v  Porotním sále  byli  oba  dva s ním.  „Děkuji vám všem, a jak říkal ten uhlobaron z Cimrmana: Mě to baví!“ rozesmál diváky na závěr svého poděkování  letošní držitel Ceny města Jičína, který vzápětí přijímal desítky gratulací. V uších mu ještě zněly dlouhé ovace publika, ale už změnil „saloon“: v nedalekém K-klubu na něj totiž čekali další gratulanti, jeho „děti“, členové studentského souboru S-divadlo.

O rozhodnutí poroty  o udělení ceny ve  prospěch nominovaného dlouholetého ředitele jičínského K-klubu  jsme  informovali  na tomto odkazu:

http://zpravyceskyraj.cz/vyzvu-komitetu-pro-oceneni-mistra-zastupitele-prijali/

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *