Jičínští judisté úspěšně vykročili v první lize

20220326_120146 Jablonec nad Nisou / Jičín   –   V nádherném prostředí tréninkové haly JUDO ARÉNY v Jablonci nad Nisou  se uskutečnilo 1. kolo prvoligového ročníku 2022 skupiny B. Jičínští judisté se na jabloneckém tatami představili v soutěži družstev po více  než  dvouleté odmlce pod vedením trenérů Milana Letošníka a Luďka Vaníčka v následující sestavě:  do 60 kg Zdeněk Novotný, do 66 kg Jakub Bohdálek (oba hostující z JUDO Vysočina), do 73 kg Tadeáš Čeřovský, připraven byl dorostenec František Egrt, do 81 kg Michal Vaníček a Jan Bušta, připraven byl Jakub Zachoval, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg Jakub Krejčík.

Výsledky jednotlivých utkání jičínského klubu:

1. JC Baník Ostrava “B“ – SKP JUDO Jičín, z.s. 2 : 4 (200 : 301)

V úvodním utkání byla znatelná nervozita na obou stranách, v ostravském celku se představili i juniorští reprezentanti ČR Pačuta, Svoboda a Fulneček, jičínští spoléhali na sestavu Novotný, Bohdálek, Čeřovský, Vaníček, Matějka a Krejčík.

Do stavu 2 : 2 se skóre přelévalo na obě strany, přičemž první jičínské ligové body patřily  Novotnému a Čeřovskému. Důležitý třetí bod získal až v golden score Petr Matějka a vítězství v utkání poté pečetil Kuba Krejčík.

SKP JUDO Jičín, z.s. – JK Jablonec n/N 5 : 1 (500 : 100)

V domácí celku se představil také juniorský reprezentant Sobota, jičínský celek byl v tomto utkání mírným favoritem, což potvrdil i poměrně jasnou výhrou.

Po solidních výkonech body získali Novotný, Bohdálek, Čeřovský, Matějka a Krejčík.

Judoklub Olomouc “B“ – SKP JUDO Jičín, z.s. 3 : 3 (111 : 300)

Olomoucký celek spoléhal  také  na juniorské reprezentanty Kordulu a Nesvadbu, v jičínském celku v tomto utkání nahradil M.Vaníčka  Jan Bušta, který byl právě junioru Kordulovi více než  rovnocenným soupeřem a v utkání podlehl až v samotném závěru. Toto utkání skončilo na body sice nerozhodně, ale díky lepším pomocným bodům zvítězil jičínský celek.

Cenné body získali Novotný, Čeřovský a Matějka.

Sokol Hradec Králové – SKP JUDO Jičín, z.s. 2 : 4 (101 : 400)

Ve východočeském derby se v hradeckém celku představili několikanásobní medailisté z mistrovství ČR –  Moravík, Tomek a Vokatý, ale jičínští v závěrečném utkání podali velmi dobrý výkon a svého rivala celkem přesvědčivě porazili.

Body získali Novotný, Bohdálek, Čeřovský a Matějka.

V úvodním kole prvoligového ročníku 2022 se jičínskému celku dařilo nad očekávání. Velmi dobré výkony podali Novotný, Čeřovský a Matějka, dařilo se i Bohdálkovi a Krejčíkovi. Na výkonu nejzkušenějšího jičínského judisty M. Vaníčka se podepsala více  než  tříletá  závodnická pausa, ale jeho přítomnost pro celek byla obrovským přínosem!

Pořadí družstev po 1. kole skupiny B

1. SKP JUDO Jičín, z.s. 8 body (16 : 8) pomocné body

2. 1. JC Baník Ostrava “B“ 4 (12 : 12)

3. JK Jablonec n/N 4 (11 : 13)

4. Sokol Hr. Králové 3 (11 : 13)

5. Judoklub Olomouc “B“ 1 (10 : 14)

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *