Jičínští mladíci propadli v defenzívě. Zbytečné chyby hostí pomohly domácím

385507216_18027617815628096_7621402807991612705_n_0 Praha Ruzyně  / Jičín  –   Utkání dvou rezerv extraligových týmů dopadlo lépe pro domácí. Hosté nastoupili citelně oslabeni především v defenzívě, kde chyběl J. Drbohlav a také nemohli nastoupit dorostenci, kteří jsou zraněni. Naopak Dukla postavila silnou sestavu, která byla doplněna i šesticí hráčů extraligového týmu. I v oslabené sestavě dokázali Jičínští favoritovi poměrně dlouho vzdorovat, o lepší výsledek se hráči Jičína připravili vlastními školáckými chybami nejenom v obraně, ale i v útoku. I přes porážku však lze najít na hře hostí některá pozitiva.

TJ Dukla Praha „B“ 37 (18)

O2xyworld HBC Jičín „B“ 32 (18)

Od prvních vteřin utkání bylo zřejmé, že domácí budou spoléhat především na svoji rychlost v protiútocích. Ty byly smrtelné i pro jičínskou obranu. Rychlostní převaha domácích byla zřejmá, hosté byli často všude o krůček pozadu, chybovali především v bránění spojek a křídelních prostorů, chyběla užší spolupráce krajních hráčů a hlavně, větší důraz. V útoku se však hosté dokázali prosazovat a tudíž i přes převahu Dukly dokázali vzdorovat a držet krok. Do 14. minuty byl stav zápasu prakticky vyrovnaný, domácí vždy o branku vedli, hosté vždy srovnali. Zlom nastal kolem 15. minuty. To byli Jičínští během dvou minut třikrát vyloučeni a v oslabené sestavě nedokázali čelit tlaku Dukly. Pražané si v přesilovkách vytvořili až čtyřbrankový náskok a vypadalo to, že je po zápase. Hosté však zbraně nesložili, posledních deset minut poločasu zahráli dle představ trenérů a především díky Skopárovi na křídle a příchodu A. Dolejšího na střední spojku náskok hostitelů snížili, těsně před poločasem stav zápasu srovnali.

Druhý poločas začali hosté lépe, šli do vedení, ale v následujících minutách neproměnili z křídla, z brejku a střední spojky a rázem bylo vše jinak. Domácí všechna tato zásadní zaváhání Jičína potrestali a opětovně odskočili na dvě branky (z 18:19 na 21:19). K tomu byli Jičínští znovu vyloučeni a přidali další zbytečné chyby v obraně, neproměněnou sedmičku, brejk a zbrklou střelbu. Dukla se nadechla k náporu, potrestala chyby hostů, dokázala si během sedmi minut vypracovat osmibrankový náskok (30:22). To běžela 18. minuta. Jičínští se i nadále snažili, zápas určitě nevzdali, ale z přemíry snahy kupili další nepřesnosti a ač náskok Dukly snížili, na dostřel méně jak čtyř branek se již nedostali. Nepomohla jim ani hra v sedmi, domácí si náskok uhájili i když s vypětím více sil než možná čekali.

Jičínští tentokrát vyhořeli v bránění, také technických chyb bylo až příliš. Brankáři to měli za děravou obranou velmi těžké (většina branek padala z brejků či proskoků), ale také neměli svůj den. Kladem je, že si zahrála celá lavička (prakticky všichni skórovali), mladí hráči měli tak možnost porovnání svého uměni s mladými extraligovými házenkáři. Také návrat A. Dolejšího po dlouhém zranění a zápasové absenci lze hodnotit velmi pozitivně.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín „B“: Knittl, Petr – Dolejší 9/1; Skopár 5; Krahulec 4/2; Bareš a Sedláček po 3; Dědeček a Kaucký po 2; M. Knittl; Frýba a Mičke po 1; Brádler

Statistika utkání:

Diváků: 184

Sedmičky: 4/3 – 3/3

Vyloučení: 2 – 4; ČK: 0 – 0

Rozhodčí: Pražák, Šulc

Sled branek: 0-1, 3-3, 8-8, 9-9, 13-10, 15-11, 18-18, 18-19, 22-19, 25-22, 30-22, 33-26, 37-32

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *