Jičínští žáci přivezli z Prahy dvě medaile

sc_jicin_klackyopen Jičín/Praha –  Jičínský oddíl orientačního běhu (Sportcentrum Jičín) uspořádal dva závody pro žákovské kategorie – Podkrkonošskou ligu žactva (PLŽ) v Češově a Štafetové finále Pražského poháru žactva (Klacky open) v pražské Hostivaři.  V Praze jičínští žáci posbírali dvě medaile: zlato v DH14 (štafeta ve složení Vaníček Jan, Havrdová Sheila, Kopecký Matyáš) a bronz v DH12 (Jakubcová Karolína, Ticháček Jáchym, Vošvrda Václav). Sportcentrum Jičín děkuje panu starostovi Češova i areálu Na Šancích za uspořádání obou akcí.

(sjc)

Jičínští bikeři úspěšní na mistrovství světa

wmtboc_matej-tuma-autor_tanja-hietikko Kuortane/Jičín – Na Mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech (WMTBOC) ve finském Kuortane se české výpravě velmi dařilo. Přivezla celkem devět medailí. Součástí reprezentačního týmu juniorů byl i jičínský Matěj Tuma (M20), v družstvu dospělých pak Vendula Musilová (W21), oba z oddílu Sportcentrum Jičín.  Mezinárodní závody se konaly po dvouleté covidové pauze, v nezvykle brzkém termínu a za svitu půlnočního slunce. Závodníky čekalo celkem pět  závodů – krátká trať, dlouhá trať, sprintová trať, závod s hromadným startem a štafety. Matěj Tuma se kromě sprintu vždy umístil do 6. místa, Vendule Musilové se povedl závod na dlouhé trati, kde obsadila 13. místo.