Jmenovci Jedličkové ovládli cross golfový turnaj u Mostu

img_20230205_123217 MOST / Jičín  –   Druhý ze tří  zimních turnajů se odehrál v úžasně členitém prostředí na Písečném vrchu. Slunečné počasí přilákalo dvacítku hráčů z celých Čech. Pořadatelé připravili do základní části 12 různorodých jamek. A hráče nešetřili, když k tradičním překážkám v podobě všudypřítomných kamenů a skalek (bývalý kamenolom) vymysleli hru přes skály, i přes hluboké rokle a mnohokrát umístili jamku i úplně na kraj srázu. A jelikož se jamka nehloubí, ale jen je vymezena slabým provázkem, tak i jednometrový  průměr je opravdu málo pro zachycení golfového míčku, který se jen tak snadno nezastaví.

Z Jičína si nenechali ujít možnost znovu si zahrát snad v nejhezčím, i když obtížném prostředí pouze jmenovci Jedličkové. Od začátku se dařilo  hlavně Vratislavovi, který přímo kouzelnými údery všechny překvapoval a nějaké sjetí míčku do rokle moc neřešil, když byl hned dalším úderem zpět u jamky. Druhý z Jedličků – Míra, neriskoval, nehrál ale spolehlivě tak, jak se čekalo. Zariskoval nečekaně až na závěrečné jamce, vysokou břízu sice z blízka nepřestřelil, ale se štěstím prostřelil a dvojkou se vyrovnal svému jmenovci. Jak se po sčítání ukázalo, tak se dělili i s dalším hráčem o průběžné třetí  místo po základní části, ale nejdůležitější bylo, že ztratili jen pouhé dva údery na prvního. Všichni napjatě očekávali, co originálního si pořadatelé na finálové tři jamky vymyslí. Na první extra dlouhé  V. Jedlička nezahrál špatně, ale kolega zahrál o ránu lépe a ani ostatní moc neztratili. Na druhé finálovce  V. Jedlička přímo zazářil, když odpálil přesně do jamky a míček v ní zůstal poslušně ležet, prostě „holina“ (hole-in-one).  Tím se dostal do čela. M. Jedlička, který  jako jeden z mála se štěstím opět zahrál za  tři a udržel se ještě s jedním na dostřel od jmenovce. Na poslední jamce M. Jedlička znovu za 3 a jak se ukázalo, už ho nikdo nedostihl, protože V. Jedlička zahrál ve složitém terénu 5 a nakonec třetí Písecký zahrál 7 úderů a musel v dodatečném rozstřelu porazit vítěze základní části M. Třísku z Písku 56(41+15).
Tak i druhý turnaj Winter serie má stejného vítěze. 1. M. Jedlička 52(43+9), 2. V. Jedlička 53(43+10), 3. M. Písecký z Písku 56(42+14). Kluby ovládl Exgolf Jičín, i když reprezentovali jen dva hráči.
Závěrečný třetí díl zimních turnajů tzv. Winter serie bude na konci února pořádat Jičín. Když počasí a okolnosti dovolí, tak na loukách u Vřesníku u Lázní Bělohradu se 25. února rozhodne o celkovém vítězi. Náš M. Jedlička má výbornou výchozí pozici, když oba předešlé turnaje vyhrál a V. Jedlička jistě ještě zabojuje z 5. místa o bednu.
Víc o turnaji, i krásném klidném a levném sportu na stránkách České asociace extrémního golfu: www.caeg.cz
(gmj)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *