Judista František Egrt získal bronzovou medaili na Mistrovství ČR juniorů

9a963e0f-9481-4f7d-af4a-a9a73a084c6f Hranice na Moravě  /  Jičín – Uplynulou sobotu přivítalo Sportovní centrum Naparia v Hranicích na Moravě nejlepší judistické naděje do 21 let na republikovém šampionátu ČR. Na hranickém tatami se představili také jičínští junioři František Egrt a Marin Vrabie, pro zranění se nemohla zúčastnit Kateřina Kratochvílová.

Soutěž zahájil předseda ČSJu Pavel Volek, který poděkoval městu Hranice n/M za podporu hranického klubu, pořadatelům za vzorné zajištění turnaje a všem zúčastněným soutěžícím popřál hodně štěstí.

Jako první se z jičínských nadějí představil v nejpočetněji obsazené hmotnostní kategorii do 73 kg loňský dorostenec František Egrt. Los soutěže mu však v 1. kole přisoudil nejtěžšího možného soupeře, brněnského Tomáše Waldsbergera, loňského Mistra ČR v kategoriích juniorů i seniorů do 66 kg.

0d8315ce-d311-4390-bae0-37201b233a34 František byl pro favorita do poloviny zápasu rovnocenným soupeřem. V jeho druhé polovině však zkušenější soupeř získal vedení, které v závěru ještě navýšil a v utkání zvítězil. Favorizovaný Waldberger v dalších bojích nezaváhal a zajistil Františkovi účast v opravných bojích. A v těchto začala skvělá Františkova „moravská jízda“. Před časovým limitem porazil ostravského Jakuba Huvara, olomouckého Matyáše Roubíka a poté i karvinského Ladislava Pastornického, čímž si zajistil účast ve finálovém bloku v utkání o bronz!

V tomto jej čekal Filip František Čebík z Baníku Ostrava, který jej před čtrnácti  dny porazil, rovněž v zápase o bronz na Mezinárodní VC Ostravy nejtěsnějším možným rozdílem. Samotné utkání se však pro našeho judistu nevyvíjelo nejpříznivěji. V jeho polovině dostal František druhý trest za vyšlápnutí ze zápasové plochy a třetí trest by pro něj znamenal konec utkání. Náš judista však zmobilizoval své síly a vyvinul velký tlak na ostravského borce, který završil povedenou bodovanou technikou o goshi minutu před koncem utkání. V jeho velmi dramatickém závěru už František nezaváhal a zaslouženě vybojoval bronzovou medaili na Mistrovství České republiky.

Poté se v hmotnostní kategorii do 81 kg představil Marin Vrabie. V  úvodu  utkání  se ale  dopustil  hrubé  chyby, soupeř jej zaskočil v boji na zemi technikou páčení a soutěž tak pro něj skončila už v 1. kole.

Bronzová medaile z MČR je Františkovi odměnou za jeho poctivý a svědomitý přístup k tréninku. Jičínský judista navázal na svou loňskou vydařenou sezónu, ve které sice medaili v nejdůležitější soutěži sezóny nezískal, ale jeho výkony neunikly trenérům dorosteneckého reprezentačního výběru ČR. Je velmi pravděpodobné, že si svým výborným výkonem řekl také o pozvánku do juniorského výběru ČR.

Bronzová medaile je také zaslouženou odměnou pro všechny trenéry, kteří se na jeho výkonnostním růstu podíleli.

SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje všem svým podporovatelům.

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *