Když je planeta unavená, je tu i Jinčí čin

unava JIČÍN  –   Na jinačí  festival  „Jinčí čin“  jste zváni v soboru  29. července do  bývalého zahradnictví  za  Čeřovkou  v Jičíně.  Tentokrát se zaměří na planetární únavu,  která  se už  nedá  přehlédnout.  Jinčí čin  bude  tentokrát  pojatý trochu jinak. Netradičně se bude jednat o jednodenní setkání, které ale tradičně zkombinuje zajímavý odborný program s kvalitní současnou kulturou. Jeho tématem bude únava planety: v rámci přednášek a diskuzí se budeme věnovat tématům ničení přírody a globální změny klimatu i čerpat inspiraci ke snaze o nápravu. V Jičíně se představí nejen renomovaní odborníci a odbornice z celé republiky, ale také místní, kteří svou prací a odhodláním napomáhají udržitelnosti života na zemi a jsou tak inspirací nám i vám. Představí se např. ČSOP Klenice, Statek Ledkov, Život bez krutosti a řada dalších.

Tento odborný program doplní výtvarná dílna pro malé i velké, ve které si pod dohledem pečovatelek o statek Ledkov vytvoříte vlastní kytici z místního kvítí. Těšit se můžete také na divadelní představení Hodina modrých slonů studia Damúza o smutných i veselých osudech hraček, se kterými si už nikdo nehraje. Program pak zakončí akustický koncert hudebnice Marjari.  Odpoledne se také  tradičně  uskuteční  bleší trh, kde budete moct dopřát nový život starým věcem.

Celé se to navíc bude odehrávat ve zvláštním, krásném, až kouzelném prostoru bývalého zahradnictví za Čeřovkou v Jičíně. Celá akce také přirozeně usiluje o co největší udržitelnost – nejenže u nás nenajdete jednorázové nádobí a budete se moct pohostit vegansky, také vše proběhne bez elektřiny!

Festival Jinčí čin se zrodil v roce 2016, aby oslavoval město Jičín, oživoval zajímavé prostory, přiváděl do Jičína zajímavé kulturní dění a vytvářel prostor pro diskuzi o důležitých aktuálních tématech. Program festivalu je vždy tvořen tak, aby nabízel něco dětem i dospělým, mladým i starým, aktivním i líným. Festival je otevřený všem bez rozdílu a vstupné na něj je dobrovolné.

Podrobný program i další detaily hledejte   na  www.jincicin.cz 

A. Crhová  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *