Kočí v Chotči. Letos s podtitulem MYCELÝUM a s žampionovým průvodem

211669342_10221161261834549_7587012342054156535_n_0 CHOTEČ  /  Jičínsko   –   V Chotči chystají bohatý kulturní i odborný program o houbách. V pátek  a v sobotu 13. –⁠ 14. srpna uvedou na dvě desítky představení – divadelních, hudebních  i přednáškových.  Chystají i večerní žampiónový průvod. Série mykologických přednášek začne už ve středu před festivalem.  Kulturní program zahájí v pátek už tradiční host festivalu bluesman Martin Chik. Páteční dramaturgie dala prostor i bigbeatu, který chápe jako jedno z důležitých kulturních vláken podhoubí této akce. Představitelem tohoto směru je kapela Nahá sestra a špinavý klubový rokenrol dneška – Nauzea Orchestra. Zazní ale i džipsy a klezmer kapely Der Šenster Gob a dostaneme se i k houbové literatuře. Spisovatel Jiří Kamen bude číst ze své knihy Báječný svět hub.

Sobota je věnovaná nejen (věčným) dětem. Na své si přijdou milovníci loutkového i improvizovaného divadla, folku, word music a indie rocku, hub i dobrého jídla. Den začne procházkou po lese s Mykolou z lesa. Dopoledne zahraje Divadlo b představení Malý pán a odpoledne se roztočí Medvídci Roberta Smolíka. Hřibem soboty je koncert výtvarnice, houbařky a muzikantky Marie Ladrové v kostele. Těšit se můžete i na večerní žampiónový průvod vesnicí a na žampiónovou volenku v sále. K tanci i poslechu zahraje dechovka Javorka z Lázní Bělohradu.

Program se děje na různých místech ve vesnici (v hospodě, na dvoře, na dětském hřišti, na hnojišti, u rybníka, v kostele i jinde) a v okolní přírodě (na louce, v lese, na stromě i na dně bývalého rybníka a na bývalé skládce). Přespat se dá ve stanovém městečku. „V rámci festivalu pracujeme s tím, co je. Český venkov neidealizujeme, ale skrze společné téma se snažíme vytvořit sváteční chvíli pro všechny zúčastněné, místní obyvatele i přespolní návštěvníky,“ říká organizátorka festivalu Daniela Grohová. Další informace o festivalu naleznete zde:, www.kocivchotci.cz       FB – Kočí v Chotči 2021.

Akci pořádá Zahrádkářský a sportovní spolek Choteč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *