Krajská soutěž nejmladších judistů a Samurajská katana v Turnově

rbt HRADEC KRÁLOVÉ  /  Jičín  –   Naše  nejmladší naděje se zúčastnili ve sportovní hale Sokola v Hradci Králové krajské soutěže, která byla pořádána pro věkové kategorie U 11 (mláďata), U 13 (ml. žactvo) a U 15 (st. žactvo pro 5. kyu). Pro věkovou kategorii U 13 to byl zároveň první, ze tří nominačních turnajů na Přebor ČR, který se uskuteční na podzim tohoto roku. V letošním roce to byla  už třetí soutěž, a tak jako v předchozích dvou, neodjeli naši mladí judisté bez medailí.

V kategorii U 11 s přehledem zvítězil Vojtěch Zlámal, druhé místo po solidním výkonu vybojoval Josef Jakeš a na 3. místech skončili ve svých kategoriích Jakub Musil a Josef Varšányi.

V kategorii U 13 po velmi dobrých výkonech zvítězili ve svých hmotnostních kategoriích Evelína Lemmerová, Jan Jakeš a Miroslav Kratochvíl. Martin Kužel a Jáchym Klimeš získali bronz. Bratrskou dvojici Olivera a Viktora Tichého dělil od bronzové medaile pouhý krůček, když po bojovných výkonech skončili shodně pátí. Ve své hmotnostní kategorii neuspěl Štěpán Jaroš a obsadil  osmé  místo.

V kategorii U 15 získala stříbrnou medaili Barbora Horáčková.

Ostatním našim nadějím se už  tolik nedařilo, Dominik De Leso, Pavel Provazník, Kryštof Novotný a Radek Kvapil do bojů o medaile nezasáhli.

(rch)

Tři cenné kovy ze Samurajské katany

TURNOV  / Jičín  –  Ve  Sportovní hale TSC Turnov se po dvouleté odmlce uskutečnil 26. ročník Samurajské katany, která je určena pro děti v kategoriích do 9, 11, 13 a 15 let. Na turnovském tatami se   představilo na  tři sta nejmladších judistů ze 42 oddílů ČR, mezi nimi i tři jičínští v kategorii do 15 let.

Nejvíc se dařilo Janu Egrtovi v kategorii do 46 kg a Darině Jiráskové v kategorii do 52 kg. Obě jičínské naděje nepoznali hořkost porážky a po velmi dobrém výkonu zaslouženě zvítězili. V kategorii do 50 kg přidal bronzovou medaili Tomáš Ort, který podal solidní výkon a prohrál pouze s pozdějším vítězem této hmotnostní kategorie.

Na základě svých dlouhodobě velmi dobrých výsledků byli Jan Egrt a Darina Jirásková zařazeni do výběru Královéhradeckého kraje, který nás bude reprezentovat na červnové Olympiádě dětí a mládeže v Olomouci.

SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s..