Letní tábor se stal místem varny pervitinu. Pro dealery si došla zásahová jednotka

titulka JIČÍNSKO  –  Několik měsíců jičínští vyšetřovatelé intenzivně pracovali na získání potřebných důkazů v případu drogové kriminality, aby na jejím konci mohli obvinit dva muže z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.  V pondělí 6. září si pro dealery drog došla zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, která je zadržela a předala jičínským kriminalistům k dalším úkonům. Muži se měli dopouštět trestné činnosti na různých místech Jičínska a Semilska, a to např. v garáži, rodinném domě, na volném prostranství (les, louka) a dalších. Mimo jiné pro  výrobu pervitinu opakovaně využili také rekreační kemp nedaleko Jičína, kde se v tu dobu konaly dětské tábory. 

Muži ve věku 30 a 31 let měli  v první polovině tohoto roku neoprávněně a opakovaně vyrábět z volně dostupných léků dovezených v několika případech i z Polské republiky pervitin, který využívali  pro vlastní potřebu nebo ho distribuovali dalším osobám.  Zároveň se na Jičínsku  dopouštěli  krádeží.

Mladší z mužů není jičínským policistům neznámým, je to recidivista, který byl už  v minulosti za drogovou a majetkovou trestnou činnost odsouzen. Proto na něj byla z rozhodnutí Okresního soudu v Jičíně uvalena vazba, kde teď čeká na svůj další osud,  čeká ho až desetiletý trest za mřížemi. Starší z pachatelů může zůstat ve vězení až pět let.

por. Ing. Eliška Majerová
9.9.2021

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *