Libáňský hudební máj začne o víkendu

maj-liban LIBÁŇ –   Druhý květnový víkend bude doslova svátkem pro všechny, kteří rádi naslouchají  kouzelným tónům.  Své další ročníky totiž  zahajují dva významné hudební festivaly: Pražské jaro a Libáňský hudební máj.  Ten druhý jmenovaný vstupuje v sobotu 13. května  do svého už  23.ročníku a zcela jistě si každý z vás z jeho bohaté dramaturgie vybere  koncert, který je jeho srdci nejmilejší.

Zahajovací  koncert  potěší  všechny milovníky swingové taneční  hudby a příznivce fenomenálního  klavíristy Jakuba Šafra.    Ten nás společně se svými přáteli z Tria Avalon přenese do 30. a 40.let minulého století, do světa elegance, zdvořilého vystupování, ale především neskutečně krásných tanečních melodií. A pokud doma v šatníku vlastníte nějaký pěkný kousek garderoby po babičce (nebo dědečkovi), neváhejte tento retrokousek vynést do společnosti právě v tento úžasný večer. Začínáme v 19.00 hodin v kulturním domě v Libáni.

Hned o týden později 20. května  ve stejném čase a na stejném místě  přijměte pozvání na setkání se třemi hudebnicemi, které potěší hudbou barokních mistrů v netradičním spojení královského hudebního nástroje – harfy, hoboje, lesního rohu a příčné flétny. O vaši přízeň se bude ucházet Trio Festivo.

Vstupenky si lze zakoupit nebo  zarezervovat v libáňské městské knihovně u paní Hlaváčkové nebo  zakoupit přímo před koncertem ve vestibulu kulturního domu. Děti do 15ti let mají vstup zdarma.

„Jsme rádi, že můžeme našim divákům přinést i do tak malého městečka jako je Libáň hudbu velkého světa. Setkání s vámi i vašimi přáteli, kterým můžete tento mail přeposlat, je pro nás vždy svátkem,“  vzkazuje  a zve  za pořadatele festivalu Libáňský  hudební máj  – Foerstrovy dny  Pavla Čížková.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *