Mizuno Brno Cup Open 2023 a tři cenné kovy pro jičínské judisty

image2 JIČÍN  –  O  uplynulém víkendu  se v brněnské Starez Aréně Vodova uskutečnil 32. ročník Mezinárodního turnaje – Českého poháru Mizuno Brno Cup Open 2023. V sobotu se na brněnském tatami představilo 753 judistů, ze 160 oddílů nejen z ČR, ale i z Belgie, Dánska, Chorvatska, Lucemburska, Maďarska, Nizozemí, Norska, Polska, Rakouska, Slovenska, Slovinska, Srbska, Švýcarska a Ukrajiny, v kategoriích starších žáků U14 a staršího dorostu U18, v neděli pak 722 judistů ze 163 klubů v kategorch mužů, žen a mladšího dorostu U16. Jičínské naděje se na tatami  předvedli  až v nedělních kláních. Soutěž začala kategorií mužů a žen. V nejvíc obsazené hmotnostní kategorii mužů do 73 kg předvedl výborný výkon Tadeáš Čeřovský, který v silné mezinárodní konkurenci 47 startujících obsadil skvělé třetí  místo. Tadeáš na cestě k bronzu zvítězil v šesti  utkáních, podlehl pouze ve čtvrtfinálovém utkání, a to až v golden score   (dále jen nastavení) domácímu favoritu soutěže Marcelu Mravcovi z SKKP Brno. V opravných bojích  už  nezaváhal, v boji o bronz nedal svému soupeři z Norska šanci a zaslouženě zvítězil. V téže hmotnostní kategorii vybojoval junior František Egrt s bilancí dvou  vítězství a dvou  porážek solidní dělené  deváté místo. František se prvním rokem zabydluje v kategorii juniorů, a tak každá jeho výhra mezi muži je jeho cennou zkušeností. V hmotnostní kategorii do 81 kg se nedařilo Marinu Vrabiemu, který v prvním  kole nestačil na svého soupeře a do opravných bojů už  nezasáhl. V hmotnostní kategorii do 50 kg U16 se nejvíc dařilo Janu Egrtovi, který okusil hořkost porážky až ve finálovém utkání, když svému soupeři podlehl nejtěsnějším možným rozdílem a získal stříbrnou medaili.

V průběhu celé soutěže se prezentoval skvělým výkonem, který vygradoval v semifinálovém utkání, ve kterém zvítězil až ve čtvrté minutě nastavení nad reprezentantem Polska technikou škrcení. Další bronzovou medaili přidala do sbírky po velmi dobrém výkonu v hmotnostní kategorii do 52 kg U16 Darina Jirásková. Na cestě k bronzu porazila dvě soupeřky z Rakouska a velmi cenná je její čtvrtfinálová výhra nad Přebornicí ČR 2022 Lucií Čepelákovou z Judo Elite Praha. V semifinálovém utkání podlehla až v nastavení pozdější vítězce z Maďarska. V boji o bronz nezaváhala a po svém čtvrtém vítězství před časovým limitem získala další cenný kov do své sbírky.

V kategorii do 48 kg U16 nepotvrdila roli favoritky Natálie Rejmanová. Natálka neměla svůj den. V semifinálovém utkání byla jen krůček od vítězství nad soupeřkou z Rakouska, ale hrubá chyba ji odsunula do boje o bronz, ve kterém své soupeřce podlehla a skončila pátá. V kategorii do 66 kg U16 zvítězil v úvodním utkání Štěpán Lánský nad velkým favoritem této kategorie. Poté podlehl pozdějšímu vítězi z Rakouska a v opravných bojích nestačil na soupeře ze Slovinska, který vybojoval bronz. V kategorii do 55 kg U16 nezvládl své utkání Tomáš Ort, svému soupeři ze Slovenska podlehl a do dalších bojů  už nezasáhl. Celkově lze hodnotit vystoupení jičínských judistů pozitivně. Tři  cenné kovy a jedno páté  místo není vůbec špatnou vizitkou a doufejme, že na tyto výsledky naváží naši svěřenci na Mistrovství ČR, která se uskuteční v říjnu a listopadu. Oddíl SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s..

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *