Mrkáčkův Atlas ptáků. Doba pokročila ke QR kódům

mrk-1 Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně –  Zdeněk Mrkáček, ornitolog, fotograf, autor mnoha přednášek, exkurzí a výstav a spisovatel Českého ráje představil  dnes odpoledne  v Knihovně V. Čtvrtka v Jičíně  svou 11. knihu. V jeho novém Atlasu ptáků si můžete přehrát na telefonu hlasy ptáků přes QR kódy.

Autor jde tedy ve své zatím poslední knize s dobou: „Doufejme, že je to posun trochu dopředu. Ale jinak kniha navazuje na předchozí vydání, které jsme dělali před několika lety. Ptáci nejen Českého ráje. To bylo ještě vybaveno CD nosičem s hlasy ptáků.“

Nová publikace obsahuje na 140 druhů našich především nejběžnějších ptáků, kteří žijí často v naší blízkosti na zahradách nebo v parcích jako je například kos, sýkory nebo červenka. Kromě nich jsou v ní uvedeny některé vzácnější druhy skalních měst, lesů nebo rybníků včetně sokola, výra, ledňáčka, slavíka modráčka, orla mořského, kulíška či jeřába popelavého.

mrk-2 Nejenom, že každý z ptáků vypadá jinak, ale každý z nich se také jinak ozývá. Proto je v knize věnována velká pozornost popisu zpěvu nebo volání konkrétních druhů, jejichž studiu se autor věnuje celý život.

Uvedenou publikací chce Zdeněk Mrkáček znovu připomenout rozmanitost naší české přírody jako součásti přírodního a kulturního bohatství naší země. Současně je jeho dílo příspěvkem k uplynulému 70. výročí Českého ráje jako naší nejstarší chráněné krajinné oblasti.

„Nikdy není pozdě začít s učením hlasů ptáků, i  v pozdějším věku. V každém případě je to otázka tréninku, podobně jako ve sportu.“

Další uvedení knihy  Atlas ptáků se uskuteční  9. února od 18 hodin  v kině v Lomnici nad Popelkou,  pak  v  kině  Sféra v Turnově 12. února od 18 hodin.

(red)

2 komentáře u „Mrkáčkův Atlas ptáků. Doba pokročila ke QR kódům

  1. Petr Bíca

    Dobrý den, měl bych zájem zakoupit si tuto novou knihu, ale nemohu se dobrat kde, děkuji za odpověď, Petr Bíca

  2. VaW Autor příspěvku

    V Jičíně v knihkupectví U Pašků, v Turnově v knize Českého ráje a v IS u pana Bartůňka, v IS v Lomnici nad Pop., v IS v Sobotce, v Nové Pace v knize a v novopackém muzeu a v Železném Brodě. Informaci předal DZ Zdeněk Mrkáček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *