Na děti čeká nová Cipískova stezka

titulka JIČÍN  –  Zábavná Cipískova stezka, na které se ročně baví stovky dětí, se těsně před letními prázdninami dočkala několika výrazných změn. Skoro by se dalo říci, že vznikla úplně nová.  Procházka městem, při které děti sledují cestou cedule s loupežnickým synkem Cipískem a plní drobné úkoly, existuje v Jičíně už od roku 2013. Za tu dobu na ni vyrazilo nespočet malých výletníků, ať už s rodiči nebo prarodiči nebo při  výletech se školou či školkou. Aby byla stezka  i  dál  atraktivní pro místní i pro turisty, bylo potřeba jí obměnit.

„Podařilo se nám změnit trasu tak, že z velké části vede po cyklostezce podél Cidliny, což zvyšuje bezpečnost dětí, které se na ní budou pohybovat. Vymysleli jsme nové úkoly, které budou na tříkilometrové cestě plnit. Na trase pak čekají i další překvapení, které nechceme prozrazovat. Doufáme, že se dětem i všem ostatním bude nová stezka líbit,“ říká vedoucí jičínského infocentra Radka Tobolková.

stezka-1 Hlavní princip stezky zůstává zachován. V Městském informačním centru na náměstí si zájemci vyzvednou herní plánek, ve kterém najdou všechny potřebné informace k úspěšnému absolvování stezky, včetně mapky a potřebných pokynů. Případně je možné si jej předem stáhnout na www.jicin.cz. Konec trasy je pak opět v infocentru, kde na děti za správné splnění úkolů čeká malá odměna. Tato celoročně přístupná aktivita je pro všechny zájemce zcela zdarma.

Projekt Redesign Cipískovy stezky  podpořil Liberecký kraj,  její  proměnu zajistila  Kulturní zařízení města Jičína ve spolupráci s Městem Jičín.

(MIC)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *