Otevřená jezuitská kolej s bleším trhem a vernisáží

ptaci_0 Jičín –   V pátek 2. září od 15  hodin se v  Jezuitské koleji v Jičíně uskuteční bleší trh a vernisáž  nové výstavy v prostoru pro umění a odpočinek SOL.  Prodávejte, nakupujte, vyměňujte, smlouvejte a kupujte! V pátek se nádvoří Jezuitské koleje promění v tržiště plné naprostých nezbytností. Pořadatelé pro  vás připravili  plejádu předmětů, jejichž účel neznáme, boty a oblečení i horu knih.  Prodávejte taky!  Stačí se přihlásit na email soljicin@gmail.com a v pátek dorazit se vším, co toužíte zpeněžit.

V 17 hodin začne vernisáž Ptáci a lidé (neuvěřitelné příběhy).  Příběhy, o kterých jste zcela určitě nikdy neslyšeli. Našli a oprášili jsme neuvěřitelné příběhy osmi lidí, kteří svůj život zasvětili ptactvu. Zaručujeme touhu vzlétnout, naslouchat ptačímu zpěvu a ozdobit se ptačím peřím.

Ptáci vždy lákali svou nekonečnou svobodou, ušlechtilostí i krásou. Jejich vztah k lidem je ale  často omezený  pouze na lov nebo  chov v domácnosti. Byly ale časy, kdy tomu bylo jinak! Obchodníci, zahrádkáři, mystici i politici – ti všichni podlehli touze přiblížit se okřídleným tvorům. Projděte se po hlasitém tržišti s prodavačkou ptačího peří, dejte si skleničku s estrádním umělcem Miro Vogelem nebo nahlédněte do nalezených poznámek mystika a mága Adlera.

Unikátní fotografie a dokumenty, osobní poznámky a exponáty, které v Jičíně uvidíte ve světové premiéře. Pocta lidem a ptákům a jejich zvláštnímu vztahu!

Autorkami  výstavy jsou  Anna Reisigová a Valentýna Šatrová. Událost finančně podporuje město Jičín,  výstava vznikla za podpory DAMU – Divadelní akademie múzických umění v Praze a Regionálního muzea a galerie v Jičíně.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *