Otevření nového jičínského domova pro seniory se zpozdí

titulka JIČÍN   –   Společnost Senecura požádala město  Jičín o  dvouletý  posun termínu na  otevření domova pro seniory ve dvou  budovách  bývalých jičínských  kasáren. Zastupitelé na základě doporučení  radních  už  schválili dodatek  k původní  kupní  smlouvě.  Ta  obsahuje  ustanovení,  že soukromá společnost  musí zprovoznit sociální zařízení do tří let od získání stavebního povolení na přestavbu budov. Původní lhůta se naplní v polovině ledna 2024. Přestavba se předloni úplně zastavila, protože dodavatel stavby, jehož společnost Senecura měla smluvně zavázaného, přestal plnit práce a ocitl se v insolvenci.  Společnost  jednala s městem,  jehož  zástupci požadovali  pokračování  prací.

Výsledkem jednání  je teď  posun lhůty pro otevření sociálního zařízení pro seniory na dobu pěti let od získání stavebního povolení.  Společnost má  i  dál  na přestavbě  zájem,   nejprve  ale musí vyřešit smluvní  vztah s původní  stavební  firmou,  která  je v konkurzu.  Staveniště bude zakonzervováno.

Problémy vlastníka  budovy a jeho dodavatele stavby  jsou podle zástupců města objektivní. Geopolitické události totiž  spustily krizi  personální, energetickou a na trhu stavebních materiálů.  Městu  Jičín  však  dál  scházejí  nové  pobytové  služby  pro seniory,  a tak  i  vzhledem k  vstřícnosti  společnosti  při  jednáních je  podle zastupitelů  prodloužení  lhůty nejlepším řešením.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *