Po šesti letech medaile z mistrovství ČR do Jičína

vanicc81ccc8cek-zlacc81malovacc81-tichacc81ccc8cek_sjc Petrohrad / Jičín – Jičínští orientační běžci přivezli po šesti letech medaile z Mistrovství České republiky! Honza Vaníček vybojoval druhé místo v H16 a Nikola Zlámalová třetí v elitní kategorii D21. MČR v nočním orientačním běhu se odehrálo v kamenitých terénech u Petrohradu u Rakovníka. Skvěle běželi i Matyáš Kopecký (9. místo, H16), Viky Vyziblová (10. místo, D16) a Jakub Ticháček (11. místo, H16).

Povedenými výkony pokračoval nedělní celorepublikový závod Českého poháru. Jakub Ticháček si poprvé v kariéře doběhl pro umístění na stupních vítězů, když skončil třetí v H16. Záda mu ze čtvrtého místa jistil Honza Vaníček. Matyáš Kopecký pak úspěch jičínských závodníků podtrhl 9. místem. Další parádní výkon převedla v hlavní ženské kategorii Nikola Zlámalová – v plné konkurenci si na technické trati doběhla pro 3. místo. Neztratila se ani Viktorie Vyziblová v D16, která uzavřela první desítku.

První závodní víkend se vydařil i orientačním závodníkům na horských kolech. Vojtěch Stránský vyhrál oba závody, do nichž nastoupil. Před mistrovstvím Evropy, které se koná poslední dubnový týden v Portugalsku, má skvělou formu. Držíme palce, aby vydržela.