Pohádkové oKouzlení 32. ročníku JMP v Českém ráji na dohled

tit JIČÍN –   Festival Jičín – město pohádky klepe na dveře. Město ožije Pohádkovým oKouzlením v  termínu  od 13.–17. září 2023. Z  toho vyplývá, že tématem letošního ročníku jsou kouzla, čáry a kouzelné bytosti. Na ně a mnoho  dalšího se návštěvníci mohou těšit.
Festival zahájí pohádkový průvod plný masek ve středu 13. září od 16 hodin. V čele půjde patron
festivalu Jiří Lábus společně s králem letošního ročníku Václavem Vydrou a starostou města
Jičína Janem Malým. Pohádkový průvod projede od 2.ZŠ Husova pěší zónou přes Valdickou bránu a  svou trasu zakončí v Zámeckém parku.  Tady  na slavnostním zahájení předá starosta klíč od města   Dětské pohádkové radě a tím celý festival začne.
Po celou dobu festivalu mohou návštěvníci užít radosti a skotačení na Valdštejnově náměstí, které se  promění v jednu velkou hernu. Najdou zde kreativní dílny, herní prvky, prezentaci škol a partnerů  festivalu, ukázku řemesel, velké sportoviště od časopisů Mateřídouška a Sluníčko, rozmanitý jarmark,  dobré jídlo a mnoho další zajímavé zábavy.


titulka Od čtvrtečního rána se malí i velcí návštěvníci mohou zapojit do celofestivalové hry a pomoci
maskotovi letošního festivalu, kouzelníku Troubelínovi III. z rodu Kouzelenáčů, napravit jeho popletené kouzlo, kterým připravil pohádkové bytosti o jejich kouzelnou moc. Aby jim děti pomohly, je zapotřebí  navštívit pohádkové dílny a splnit několik úkolů. A jak to vše dopadne? To se dozví v sobotu večer na  slavnostním ukončení festivalu v podobě videomappingu na Valdštejnský zámek.
Ve čtvrtek a pátek mohou děti, rodiče, učitelé i celé výpravy ze škol navštívit divadelní představení  hned na několika místech v Jičíně. V Loutkovém divadle Srdíčko se představí spřízněné  soubory blízkého okolí, na nádvoří Valdštejnského zámku a v prostorách bývalé školy v Židovské 100  vystoupí pozvané soubory z celého Česka, například Buchty a loutky, Loutky bez hranic, Toy  Machine, Divadlo B či Kejklíř.
Pohádkový festival tradičně patří dětem a samotné děti a mladí lidé jej pomáhají připravit. Mladí
účinkující se proto vystřídají i na pódiu. Zahrají nadaní muzikanti ze Základní umělecké školy J. B.
Foerstera Jičín, v dopoledních hodinách vystoupí s nacvičenými čísly děti ze škol z celého regionu. Od  středy do pátku se od odpoledne do večerních hodin na hlavním pódiu v Zámeckém parku vystřídají  zvučná jména české dětské hudební scény. Lidé se mohou těšit třeba na kapely  Mateřská.com, kapela Tcheichan, Bombarďák a Karol a Kvído, nebo na oblíbeného kouzelníka a komika Richarda Nedvěda.
14 Program vyvrcholí v sobotu 16. září v Zámeckém parku. Od rána se na pódiu budou střídat známí umělci, hudebníci a písničkáři. Čeká nás skutečně lákavá podívaná, vystoupí například muzikálový zpěvák Roman Tomeš, písničkáři Pavel Callta a Voxel, kapela Hm…, herec Michal Nesvadba z Kouzelné školky, mladý talent Matěj Plšek a mnoho dalších.
A co na festivalu určitě nebude chybět? Opět bude možnost zažít i tradiční akce spjaté s Pohádkou:  Kolobrndění, Průvod se světýlky, Pelášení v Lipách či setkání u Smírčího kříže na Velišském hřbetu.
Na děti i dospělé čekají kouzelnické workshopy, autorská čtení, jízdy Pohádkovým vláčkem i retro autobusem, koncerty a besedy se zajímavými lidmi o tématech, která pálí dnešní děti.
Hlavním mediálním partnerem se spolu s Mateřídouškou a Sluníčkem opět stala také Česká televize.
Pro návštěvníky si i oni nachystali zábavný program, na který se budeme těšit v sobotu dopoledne.  Vstup na všechny festivalové dílny a program v Zámeckém parku ve středu, čtvrtek, pátek a v neděli  chystají organizátoři a dobrovolníci pro děti i rodiče zdarma. V letošním roce bude zpoplatněný pouze  sobotní program v Zámeckém parku dle platného ceníku na webu.
13 „Chceme, aby si pohádkový festival užil každý – děti, rodiče i prarodiče. Proto letos většinu  připraveného programu, zábavy, dílen a aktivit zažijí zcela zdarma. Máme za sebou ale náročné roky a navzdory těžkostem chceme festival Jičín – město pohádky zachovat i do budoucna. Jsme proto moc vděční všem partnerům, sponzorům, dobrovolníkům, ale i návštěvníkům, kteří se rozhodnou do budoucnosti festivalu investovat například formou sobotního vstupného. Věříme, že i letos s námi zavítáte do Pohádky,” zve na festival ředitelka Nadačního fondu Jičín – město pohádky  Petra Hanušová.
Celý program a kompletní informace k festivalu naleznete na webu   www.pohadka.cz    Aktuální
informace a zajímavosti ze světa pohádek pravidelně sdílíme také na sociálních sítích Facebook a Instagram.

(ph)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *