Přeceňování vlastních sil se nevyplácí. Nehody na Novopacku a Sobotecku to potvrzují

JIČÍNSKO / Novopacko / Sobotecko   –   Přeceňování vlastních sil se nevyplácí. Když se řidič cítí unavený, měl by si co nejdřív najít vhodné místo pro zastavení. I krátký odpočinek, kdy se projde nebo protáhne, může zabránit  dopravní nehodě.  Ve čtvrtek 29. září totiž vyjížděli jičínští dopravní policisté v rozmezí necelých pěti  hodin k dopravním nehodám, způsobených zřejmě právě únavou řidičů.

Kumburský Újezd - 29.9.2022V poledne 49letý řidič vozu značky Škoda Octavia, který jel  po silnici I/16 ve směru od Nové Paky směrem na Jičín zřejmě kvůli únavě přejel  na přímém úseku silnice  za  Kumburským Újezdem  vlevo přes dva protisměrné směry, kde narazil do protijedoucích osobních aut  Škoda Octavia a Škoda Fabia, které po střetu skončilo v  příkopu. Stejně starý řidič  Škody Fabia byl s vážným zraněním letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.  Řidič Škody Octavia, který přejel do protisměru, byl převezen do nemocnice v Jičíně. Ke zranění jiných osob nedošlo. U řidiče Škody Octavia vyloučili policisté přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou,  u řidiče Škody Fabia nebylo možné  vzhledem k jeho zranění dechovou zkoušku  provést.

Sobotka - 29.9.2022Sobotecko  –  Krátce před půl pátou hodinou odpolední na silnici I/16 v katastru Sobotky ve směru od Jičína na Mladou Boleslav 58letý řidič auta značky Renault zřejmě vlivem únavy nereagoval na kolonu aut stojících na úseku s kyvadlovým řízením dopravy a čelně narazil do zadní části stojícího vozu značky Peugeot. Vlivem nárazu byl Peugeot odhozen vpřed, kde narazil do před ním stojícího vozu  značky DS. Sedmašedesátiletá řidička Peugeotu byla se zraněním předána do péče lékařů a převezena do nemocnice v Jičíně. U všech zúčastněných řidičů vyloučili policisté přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou.

Přesná příčina a veškeré okolnosti dopravních nehod jsou předmětem dalšího šetření jičínských policistů.

Zdroj: Policie ČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *