Přes most v v Denisově ulici neprojdete. Omezený průchod bude i na lávce u MŠ Máj

most-denisova JIČÍN  –   K dnešnímu dni se zcela kvůli statice  uzavírá most přes železniční trať v ulici Denisova, a to i pro pěší.  „Žádáme chodce, aby zákaz vstupu na most v zájmu vlastní bezpečnosti dodržovali.  Most dříve sloužil i pro automobily, ale před delší dobou byl provoz na něm uzavřen a mohli po něm přecházet jen chodci. Most je velmi oblíbený především dětmi, protože nabízí pohled na projíždějící vlaky. Stav mostu je však takový, že hrozí nebezpečí,“ informuje mluvčí jičínské  radnice Jan Jireš.

Posudek včetně požadavku odborného statika byl vydán dne 29. srpna, a tak město Jičín prostřednictvím  Technických služeb  města Jičína zajistilo umístění zábran. Rada města na základě doporučení  30. srpna  schválila uzavření mostu.  Po vypracování projektové dokumentace bude most  demolován,  zároveň  vzniká  projektová  dokumentace na výstavbu  nové lávky.

Ze stejných důvodů bude omezen průchod na lávce u MŠ Máj v blízkosti obchodního domu Kaufland. Profil lávky se kvůli  špatnému stavu zúží. V budoucnu ho tedy čeká  rekonstrukce.

(jj)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *