TURNOV / Český ráj – Úklid, kterým se město Turnov připojilo k celorepublikové akci „Ukliďme Česko 2016“, začal na okraji lesa proti zahrádkářské kolonii v ulici Vesecko. Sešlo se celkem 18 dobrovolníků všech věkových kategorií. „V lese jsme našli velké množství různých odpadů, například fólie, textil, pneumatiky, plastové barely, staré dveře i jiné, drobnější odpadky. Na fotografii je vidět místo, kde jsme odpady
shromáždili k odvozu. Členové Rohozeckého okrašlovacího spolku ještě v neděli uklízeli podél cesty od pivovaru Malý Rohozec směrem k Ohrazenicím,“ popsala turnovský úklid Zuzana Sedláková z odboru životního prostředí a dodala, že účastníci, kteří si zaslouží díky za pomoc a ochotu věnovat svůj volný čas a udělat něco pro životní prostředí, celkem nasbírali 140 kilogramů odpadů.
(red)
