První letošní jinčinčinové setkání bude v Divé Báře

prednaska-v-patek-27-ledna-od-19-hodin-v-restauraci-diva-bara-v-jicine-1400x-q40 JIČÍN –  Festival  Jinčí  čin v letošním roce  pokračuje  už  v  pátek 27. ledna  od  19  hodin v restauraci  Divá Bára v Jičíně. Setkání nad únavou se zaměří  na únavu pracovní, na témata práce, pracovních podmínek a sociálních nerovností.  O těch nám přijede povídat socioložka Kateřina Nedbálková z Fakulty sociální studií Masarykovy univerzity v Brně. Představí nám mimo jiné svůj výzkum, prezentovaný v knize Tichá dřina – pro ten se nechala zaměstnat v továrně firmy Baťa v Dolním Němčí ve Zlínském kraji.  V jakých podmínkách místní dělníci a dělnice pracují? Jak vnímají svou “dělnickou” příslušnost oni sami a jak ji vnímá zbytek společnosti? A jakou roli vlastně práce hraje v životě české společnost?

Kniha je výrazná také odborností, s jakou zpracovává témata třídy a dělnictví – odbornost ale v jejím případě v žádném případě neznamená nezáživnost, nudu nebo nesrozumitelnost!

Na Tichou dřinu pak Kateřina Nedbálková navázala knihou Pracovat, knihou rozhovorů, která téma práce dále rozvádí a rozšiřuje.  A i díky těmto jedinečným badatelským počinům s aktuálními tématy je Kateřina Nedbálková ideální přednášející, která zahájí  celoroční cyklus zaměřený na únavu. Už v pátek 27. 1. od 19 hodin!

Vstupné dobrovolné

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *