Řidič nezastavil při silniční kontrole a vysokou rychlostí ujížděl

nezastavil JIČÍNSKO  –   Koncem května dohlížela  hlídka policistů obvodního oddělení Nová Paka v Lázních Bělohradě  nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, když se po 22. hodině rozhodla zastavit ke kontrole  vůz  značky Opel. Řidič  ale  pokynu k zastavení nedbal a dál pokračoval v jízdě. Policisté proto  hned nastoupili do služebního  auta a začali ujíždějící vůz  pronásledovat. Řidič nereagoval ani na opětovné výzvy k zastavení  a policistům ve vysoké rychlosti ujížděl. Do pronásledování se postupně zapojily další hlídky. Na přehledném rovném úseku v obci Vejsplachy použila  hlídka obvodního oddělení Vrchlabí  k zastavení  pás a ve Vrchlabí za kruhovým objezdem pak řidič mimo jiné v důsledku propíchnutých pneumatik zpomalil. Novopačtí policisté za pomoci speciálně upraveného služebního  auta  s rámem použili k zastavení PIT manévr. Pak  policisté společně s kolegy z obvodního oddělení Jilemnice řidiče zajistili a přistoupili ke kontrole.

Šestačtyřicetiletý řidič byl pak  vyzván k podrobení se dechové zkoušce, která byla pozitivní. Muž nadýchal 1,36 a 1,29 promile a k požití alkoholu před jízdou se doznal. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a zároveň mu zadrželi řidičský průkaz.

Policisté po výsleších a dalších úkonech zahájili trestní stíhání muže a obvinili ho ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. teď mu hrozí  až roční vězení  peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

por. Ing. Eliška Majerová
19. 8. 2022

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *