Tříkrálová sbírka 2024 a štědrost lidí v Jičíně

titulka JIČÍN –  Každým rokem patří první týdny v lednu koledě Tří králů.  V Jičíně a okolních obcích se požehnání do nového roku uskutečnilo  se zpěvem a dobrou náladou převážně v sobotu 6. ledna.  V Jičíně se v rámci Tříkrálové sbírky vybralo 75. 653  korun. Mezi koledníky byli dobrovolníci a zaměstnanci z Oblastní charity Jičín, děti a rodiče z řad veřejnosti a velká účast přišla od skautů z Jičína. Všichni sbírce věnovali svůj volný čas a energii. Všech si moc vážíme.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se do sbírky zapojili. Koledníkům, ale i organizátorům, Římskokatolické farnosti Jičín, Spolku v parku, dále domácnostem, které koledníky vřele přijaly a otevřely dveře svých domovů. Velké díky patří i všem drobným podnikatelům, kteří umístili statickou pokladničku ve svých prostorech. Výtěžek z této sbírky  půjde především na přímou pomoc do našeho regionu, pro lidi, kteří se ocitli v nouzi bez svého přičinění, také do služeb pro děti a mládež nebo na práci s ohroženými rodinami s dětmi.

Kompletní výsledky sbírky budu zveřejněny v průběhu ledna a najdete je na stránce https://jicin.charita.cz/jak-pomahame/trikralova-sbirka/vysledky-sbirky-2024/

Oblastní charita Jičín

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *