Tuma si veze stříbro a Stránský bronz z ME

memtbo_men-elite-me Abrantes / Jičín –  Mistrovství Evropy v orientačních závodech na horských kolech v portugalském Abrantes bylo  pro jičínské závodníky velmi úspěšné.  V navigačně těžkém terénu eukalyptových lesů a olivových hájů získal Matěj Tuma mezi juniory na krátké trati stříbrnou a Vojtěch Stránský cennou bronzovou medaili. V sezóně ovlivněné pandemií Covid-19 a s omezenými možnostmi tréninku jde o skvělý úspěch. Tumovi se dařilo i v ostatních závodech, skončil 8. ve sprintu a 6. na dlouhé trati.

V Portugalsku se kromě Tumy a Stránského představily ještě dvě jičínské závodnice. Rozálie Kuchařová v juniorkách udržela ve všech závodech TOP 20, Vendula Musilová v elitní kategorii žen vybojovala umístění mezi patnáctkou nejlepších na krátké i dlouhé trati.

Česká výprava si z ME přivezla celkem osm medailí, z toho jednu zlatou pro smíšenou elitní štafetu (jedna žena, dva muži), a dalších sedm umístění mezi nejlepšími šesti. V Jičíně se V roce 2023  se  v tomto, pro české barvy velmi úspěšném sportu, bude  konat Mistrovství světa.