Turnovští hasiči pomáhali v Hřensku

titulka HŘENSKO /  Turnov  –   Požár v NP České Švýcarsko, který vypukl v neděli 24. července, se rozrostl se do obrovských a ničivých rozměrů. Do zásahu v těžce zasažené oblasti Hřenska a okolí se zapojila také jednotka turnovských hasičů.  Sbor hasičů města Turnov vyslal svou jednotku v rámci krajské pomoci při plošném požáru v okolí Hřenska. Hasiči vyjeli na požářiště ve čtvrtek 28. července v počtu tří členů s technikou HSM 227 Tatra 815 primárně na dodávku vody velkokapacitní CAS.  Členové jednotky se dál střídali po dvanáctihodinových  směnách, jejich působení v Hřensku bylo ukončeno v pondělí 1. srpna návratem družstva včetně Tatry 815 zpět do Turnova.

Zásah byl velmi obtížný a prověřil fyzickou odolnost našich hasičů při hašení a také řidičské schopnosti strojníků při dodávkách vody v nepřístupném terénu. Naše jednotka vše zvládla bez zranění členů, ale s poměrně velkými ztrátami nebo  poškozeními na voze  a věcných prostředcích.

Jedna značně nepřehledná situace skončila pádem ohořelého stromu na cisternu a došlo k poškození nástavby CAS, v průběhu zásahu byla poškozena také výbava vozu jako jsou hadice, rozdělovače proudnice nebo výstroj. Po vyčištění a nejnutnějších opravách je však vybavení opět akceschopné a připravené k výjezdu. Další oprava CAS 32 Tatra se uskuteční v co nejbližším termínu.

Turnovská jednotka hasičů opět odvedla skvělou práci, jak při zásahu v Českém Švýcarsku, tak při zásazích na Turnovsku, kde bylo nutné fungovat v omezeném počtu.

Děkujeme!

Martin Bartoníček,  velitel SHM Turnov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *