V Jičíně mají kompletní medailovou sbírku mladých judistů

titulka PARDUBICE / JIČÍN –  V  pardubické sportovní hale  V Ráji  311  se  uskutečnilo  3. kolo Regionálního poháru Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje družstev mladších a starších žáků.  To  se  zároveň  konalo jako  Krajský přebor jednotlivců v obou věkových kategoriích. Na pardubickém tatami se představilo  devět  jičínských nadějí. Nejvíce se dařilo Tomáši Kulhánkovi, Zdeňkovi Venclů, Miroslavu Kovandovi a Františku Bartošovi, kteří ve svých kategoriích zvítězili. „Od Tomáše a Zdeňka jsme dobré umístění očekávali,  protože se  oba pravidelně prosazují v seriálu Českého poháru. Mirek a František svým vítězstvím mile překvapili,“ komentuje  klání  místopředseda oddílu  SKP  Judo Milan  Letošník.

Tomáš   Kulhánek  startoval  v  kategorii  mladších žáků + 60 kg, ostatní v kategorii starších žáků Zdeněk  Venců v hmotnostní kategorii do 38 kilogramů, Mirek Kovanda v kategorii do 46 img_0917 kilogramů  a  František  Bartoš  v kategorii do 66 kg. Všichni tito borci nepoznali hořkost porážky a zaslouženě ve svých kategoriích zvítězili. V k ategorii  starších  žáků do 50 kilogramů obsadili Patrik  Svoboda druhé  místo  a  Jakub  Šimek  třetí místo. Bronz  bral  ještě v kategorii starších žáků  do  60  kilogramů Jan Cogan.  „Bez medaile se vrátili pouze naše dvě nejmladší naděje, František Egrt a Martin Ptáček. Oba startovali v kategorii mladších žáků do 38 kilogramů. František podlehl v boji o bronz a obsadil páté místo, Martin doplatil na těžký los a obsadil  sedmé místo,“ dodal  Milan  Letošník.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *