Záchranná stanice pro handicapované živočichy v Libštátě končí

cap LIBŠTÁT  / Semilsko  –    23. prosince  skončila  Záchranná stanice pro handicapované živočichy z volné přírody v Libštátě. Příjem zvířat  pro ORP Turnov bude nově zajišťovat ARCHA Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec.  Důvodem pro ukončení činnosti  zařízení v  Libštátě  byl důchodový věk vedoucího stanice a zároveň i to, že stálo na soukromých pozemcích, což znemožnilo převzetí pracovních povinností další osobou.

stanice Záchranná stanice pro handicapované živočichy z volné přírody v Libštátě patřila k nejstarším v České republice. Vznikla na začátku  80. letech a dlouhou dobu pracovala pod Správou NPP Boskovské jeskyně. V roce 1999 se stala součástí Národní sítě stanic ČR a jejím provozovatelem byla  Základní organizací Českého svazu ochránců přírody Animals. Dlouhodobé problémy v této základní organizaci donutili vedoucího stanice v roce 2004 přejít pod ZO ČSOP Křižánky-Jičín, která byla provozovatelem stanice až dosud.

Adresa pracoviště  je teď:  ARCHA Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec, Ostašovská 570, 460 11 Liberec 11,  tel.  728 040 610

Záchranná stanice poskytuje pomoc handicapovaným volně žijícím zvířatům (ne psům a kočkám), tj. takovým jedincům, kteří jsou v důsledku zranění, nemoci či jiných okolností či trvale neschopni přežít ve volné přírodě.

Víc najdete na webových stránkách:   https://www.zvirevnouzi.cz/zachranne-stanice/liberec/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *