Začne rekonstrukce ulice A. Dvořáka v centru Turnova. Přinese dopravní omezení

titulka TURNOV  / Český  ráj  –   Zahájení stavebních prací v ulici Antonína Dvořáka se po 20. březnu dotkne především dolní části ulice.  Největší zátěž bude představovat pro místní obyvatele i podnikatele. V minulém týdnu se na Setkání s obyvateli na turnovské radnici dozvěděli podrobnosti k průběhu stavebních prací. Podrobnosti k   omezením nyní připojujeme.

Stavba by měla začít 20. března, dokončení  se předpokládá v polovině října 2023. Stavbu zrealizuje firma Stavby Flamberg, s. r. o. Celková investice přesáhne 28 milionů korun.  Kromě VHS Turnov v roli hlavního investora na stavbu přispívá také město Turnov, a protože se dosud jedná o krajskou komunikaci, na opravě se finančně podílí také Liberecký kraj. Obnovou projde veškerý kanalizační a vodovodní řad včetně přípojek. V rámci renovace dojde k novému napojení střešních svodů. Obměněn bude povrch komunikace i chodníků, zídky, veřejné osvětlení, přibude zeleň.

Starosta města Tomáš Hocke na setkání s místními shrnul plán na celkovou přestavbu ulice: I když pro všechny by zřejmě bylo nejjednodušší vše zachovat v původní podobě, je dobře, že se posuneme dál. Po řadě jednání jsme dospěli k závěru komplexní přestavby ulice na moderní prostor nejen s obnovenými rozvody, ale také s novými povrchy, chodníky i osvětlením a zelení.“

a-dvoc599c3a1ka_od_nc3a1mc49bstc3ad_c48deskc3a9ho_rc3a1je Projekt přestavby komunikace představil Ing. arch. Petr Müller: „Navrženy byly povrchy chodníků, integrace různých prvků tak, aby to byla moderní ulice, která zároveň dotvoří historické centrum.“ Parkovací stání budou vydlážděna, novou podobu se zelení získá prostor před Správou CHKO Český ráj, moderní vzhled doplněný stromy by měla dostat také spodní část ulice.

Harmonogram  přestavby 

Za VHS Turnov  Milan Hejduk řekl: „Stavba bude rozdělena na tři části, první etapa zahrnuje prostor od křižovatky U Raka ke křižovatce s Vejrichovou ulicí. Práce začnou od spodní části, na konci května se dostanou k Vejrichově ulici. Nejsložitější dopravní situace zřejmě nastane v průběhu dvou až tří týdnů druhé etapy stavby, kdy se bude realizovat samotné křížení ulic A. Dvořáka a Vejrichovy. Třetí etapa stavby se týká části od Vejrichovy ulice směrem k náměstí Českého ráje, na řadu přijde zřejmě na konci června.“

Dopravní omezení

a-_dvoc599c3a1ka_pc599ed_sprc3a1vou_chko V  úvodu od 20. března bude ulice Antonína Dvořáka obslužná z náměstí Českého ráje. Bude zachována jednosměrnost ulice s výjezdem do Vejrichovy ulice, dále do Tázlerovy a Hluboké, podobně jako při přestavbě v minulém roce. S postupem stavby směrem nahoru bude zobousměrněn výjezd na náměstí Českého ráje tak, aby byla zajištěna alespoň minimální obslužnost nemovitostí v místě.

Dopravní zatížení v době stavby bude obrovské, prosíme tedy, buďte trpěliví a počítejte se zdržením. Aktuální řešení dopravní situace bude vždy značeno dopravními značkami. Ve zvýšené míře bude zajištěn také dohled Městské policie Turnov.

Po celou dobu rekonstrukce budou obchody v ulici Antonína Dvořáka otevřeny. Stavební firma v co největší míře zajistí vstup do provozoven. Podpořte tedy místní podnikatele, aby Vám své služby mohli nabídnout také v nové a moderní tváři ulice Antonína Dvořáka.

 

Parkování v ulici A. Dvořáka po dobu stavby není možné ani pro rezidenty. V případě nutnosti aktuálního příjezdu zásobování a další případné dopravní situace mohou místní řešit se stavbyvedoucím firmy Stavby Flamberg, s. r. o.

Pracovní doba na stavbě bude standardně ve všední dny od 7 do 17 hodin, v případě nepředvídatelných okolností je možné prodloužení, popřípadě práce o víkendech.

Příchod k obchodům a službám bude zajištěn v co možná maximální míře a čase provizorními lávkami.

Odstávky dodávek vody budou majitelům nemovitostí a místním domácnostem i provozovatelům oznámeny vždy s předstihem minimálně 5 dní.

Kontrolní den rekonstrukce ulice Antonína Dvořáka se  po dobu výstavby bude konat  každou středu ve 13 hodin.

Pokud máte další dotazy k omezením a průběhu stavby kontaktujte:

VHS Turnov – investiční technička Andrea Bímová, e-mail: bimova@vhsturnov.cz, telefon: +420 602 786 843,

Stavby Flamberg, s. r. o. – stavbyvedoucí Vladimír Forman, telefon: +420 704 967 747,

Městský úřad Turnov – investiční referentka Stanislava Syrotiuková, e-mail: s.syrotiukova@mu.turnov.cz, telefon: +420 481 366 402.

M. Jandová,  tisková  mluvčí MÚ  Turnov

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *