55. ročník VC Jičína – Memoriál Josefa Letošníka v judu

img_20231125_151538 JIČÍN  –  Uplynulou sobotu se v hale jičínského Sportovního areálu uskutečnil 55. ročník Velké ceny města Jičína – Memoriál Josefa Letošníka.   Mimo kategorii mužů se tentokrát na startu představili i judistické naděje v kategoriích do 12, 14 a 16 let.

Soutěž zahájil předseda ČSJu Ing. Pavel Volek, který předal jménem Světové federace juda IJF ocenění dlouholetému funkcionáři ČSJu panu Jiřímu Velemu v podobě certifikátu o udělení mistrovského stupně 8. Danu za jeho dlouholetou obětavou činnost pro ČSJu.

Na startu se představilo 194 zúčastněných z 27 oddílů ČR.

Z jičínských závodníků se nejvíc dařilo v kategorii mužů Tadeášovi Čeřovskému, v kategorii do 12 let Vojtovi Zlámalovi, v kategorii do 14 let E. Lemmerové a Oliveru Tichému, v kategorii do 16 let Janu Egrtovi, Barboře Horáčkové a Darině Jiráskové, kteří ve svých hmotnostních kategoriích zvítězili.

Stříbrné medaile vybojovali Tomáš Ort, Ema Plíšková, Jitka Ryšavá a František Egrt. Bronzové medaile přidali do sbírky Veronika Lipárová, Viktor Tichý, Kryštof Lánský a Josef Varšányi.

Tradiční cenu Radka Kyziváta pro vítěze hmotnostní kategorie mužů do 90 kg získal Temuujin Chuluunbaatar z Judo Česká Lípa.

Cenu Josefa Letošníka pořadatelé udělili významné osobnosti 55. ročníku VC města Jičína, a to na úvod soutěže oceněnému Jiřímu Velemu, který v minulosti velmi úspěšně startoval za jičínský klub.

SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s.