HOLOVOUSY – Slavnosti sv. Bartoloměje začnou v sobotu 23. srpna v 19 hodin pouťovou zábavou na hřišti U Vagónu. K tanci i poslechu bude hrát skupina Fanda a jeho banda. Nedělní program zahájí v 10 hodin dopoledne slavnostní poutní mše, kterou bude v kostele sv. Bartoloměje sloužit P. Adam Depa. Odpoledne patří jarmarku, ale i koncertu smíšeného komorního sboru Bona Vita z Hořic, na kterém v kostele zazní i skladby pro zobcové flétny v podání mladých flétnistek. Začátek je ve 13 hodin 30 minut. Od 15.30 zazní varhanní koncert Martina Strejce. Součástí programu je i divadlo: ve 14.35 to bude pohádka „Jak šel Kozlík do světa“ v podání LD Kozlík a v 17 hodin představení „Jak to bylo s drakem“ ochotnického divadelního spolku Blsko. Na farské zahradě jsou již od dnešního dne pouťové atrakce. V neděli potěší výrobky řemeslníků, občerstvení, spolek panstva z Žíželevsi, dobový kolotoč, tvůrčí dílny i vystoupení flašinetáře.
(vaw)
