Cenné kovy mladých jičínských judistů na hradeckém tatami

img_6280 Hradec Králové / Jičín   – Uplynulou sobotu přivítala sportovní hala Sokola v Hradci Králové nejmladší judistické naděje Královéhradeckého kraje na krajské soutěži, která je jednou ze tří kvalifikačních soutěží na Přebor České republiky pro kategorii U14. V kategoriích mladších žáků U12, starších žáků U14 a mladších dorostenců U16 se na královéhradeckém  tatami představilo  147 mladých judistů, mezi nimi  i devatenáct  členů našeho oddílu.

Jičínští judisté navázali na své dobré výkony z úvodního kola a podařilo se jim získat sedmnáct  cenných kovů.

Ve svých kategoriích zvítězili Vojta Zlámal (U12), Miroslav Kratochvíl, Evelína Lemmerová (oba U14), Darina Jirásková, Natálie Rejmanová, Veronika Lipárová a Jan Egrt (všichni U16).

Stříbrné medaile získali Oliver Tichý (U14), Ema Píšková, Jitka Ryšavá, Kryštof Neuwirth a Tomáš Ort (všichni U16).  Bronzové kovy do početné sbírky medailí přidali Kryštof Lánský, Josef Varšányi (oba U12), Viktor Tichý (U14), Barbora Horáčková a Štěpán Lánský (všichni U16).

Krůček od medaile zůstali Adam Chudoba (U12) a Matyáš Ágh (U14), kteří skončili pátí.

Krajská soutěž byla pro většinu zúčastněných především kvalitní přípravou, pro některé testem před další soutěží seriálu Českého poháru, který se uskuteční v Jablonci nad Nisou ve dnech 17. a 18. června.

SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje všem svým podporovatelům.

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *