Startuje tradiční Jičínská padesátka a Weber City Run. Sportem můžete pomoci

ge8c0948-1 JIČÍN  –  Už  po osmnácté se bude letos konat cyklistický závod Weber Jičínská 50. Letošní ročník odstartuje v sobotu 20. května tradičně na Lidickém náměstí v Jičíně. Odpoledne na něj naváže 9. ročník běžeckého závodu Weber City Run, v jehož rámci mohou tentokrát odvážlivci zkusit zaběhnout i půlmaraton. Výtěžek ze startovného a příspěvku sponzorů bude opět věnován jičínské organizaci Apropo, jež pomáhá handicapovaným dětem. Ty se mohou zúčastnit také speciálního závodu.

ge8c0691-1 Sobotní dopoledne bude v Jičíně patřit cyklistice. V 10 hodin odstartuje hlavní závod Weber Jičínské padesátky, cyklistický závod na 50 kilometrů, jehož se mohou zúčastnit sportovci bez ohledu na věk i zdatnost. O čtvrt hodiny později pak začne kratší, pětadvacetikilometrový cyklozávod. Trasa se plánuje také pro ty nejmenší, kteří mohou závod absolvovat i na odstrkovadlech. Děti, které závodění neláká, nicméně čeká program v podobě různých soutěží a na závěr se mohou všichni těšit na dort.

imgl3801 Už tradičně na akci odpoledne naváže běžecký závod Weber City Run, který se letos koná podeváté. Startovat bude také na Lidickém náměstí. Ve 14:30 si budou moci jeho účastníci otestovat výdrž při půlmaratonu, který odstartuje Robert Kazda, generální ředitel společnosti Weber, Saint-Gobain. O pět minut později bude následovat také dětský běžecký závod a v 15:15 společně odstartují dospělí, kteří si budou chtít zaběhnout trať dlouhou pět nebo deset kilometrů.

Potěšení z pohybu není to jediné, co může potenciální účastníky na jednu z akcí nalákat. Užít si budou moci i malebné trasy vedoucí loukami a poli v okolí Jičína a také dobrý pocit z pomoci druhým – startovné za každého závodníka i finanční dary od sponzorů totiž poputují na konto jičínské organizace Apropo, která již od roku 1996 pomáhá místním handicapovaným dětem a jejich rodinám. Děti s handicapem budou mít ostatně v rámci programu vlastní závod, který odstartuje po čtrnácté hodině. S pomocí svých rodičů či ostatních závodníků tak budou moci absolvovat speciální trať a okusit tak na vlastní kůži, jaké to je být účastníkem sportovní soutěže. „Poznat pocity startu, fandění či vítězství – tedy pocity, které jsou pro nás běžné – může pro tyto děti představovat zážitek, na který budou dlouho vzpomínat,“ říká pořadatel akce Petr Kordík. Výtěžek z letošní akce, stejně jako z té minulé, bude využit na projekt takzvané cyklorikši, elektronické tříkolky, díky níž mohou na cyklostezku vyrazit i ti, kterým by to jinak nebylo umožněno.

Akce opět probíhají pod záštitou společnosti Weber, Saint-Gobain. Závodů se pravidelně účastní také jeho zaměstnanci. „Podpora Jičínské padesátky a účast na ní je pro nás již tradicí. Jedná se o akci s velkým sportovním a společenským přesahem. Záleží nám na společnosti, v níž žijeme, a snažíme se do ní přinášet drobné radosti,“ vysvětluje Monika Ruffrová z Weberu.

V loňském roce se cyklistického a běžeckého závodu dohromady zúčastnilo více než 800 lidí. Letos se očekává, že účast bude podobná, či možná dokonce vyšší.

(kk) 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *