Crossgolfový víkend ve Štikovské rokli už po desáté!

titulka NOVOPACKO  / Štikovská rokle  –  Ve Štikově znovu místo bugin létaly golfové míčky. Jičíňáci v rokli na autokrosovém závodišti uspořádali už 10. ročník crossgolfového víkendu. Crossgolf se hraje klasickými míčky a povolena je jen hůl 6,7 a 8. Jamky se nehloubí a kruhový prostor jamky je  vymezen jen slabým provázkem. Všichni včetně dětí hrají ze stejných odpališť a flajty (skupiny hráčů) jsou až po osmi hráčích, a tak je o zábavu postaráno.  V sobotu se tradičně hraje turnaj kategorie A,  v neděli pak nižší B. Posunutý termín zřejmě ovlivnil počet hráčů, a tak tentokrát soupiska bohužel nepřekročila třicítku. Počasí vyšlo perfektně, déšť se nekonal a ani velké vedro hráče nesužovalo. Pořadatelé, tak jako každý rok, využili velké převýšení, tradiční překážky jako ploty, svodidla atd. Přestože obtížnost hřiště patří mezi nejtěžší, tak po základních dvanácti  jamkách byl rozdíl mezi nejlepšími minimální. Favorité potvrdili předpoklady a všichni postoupili do ceněného finále pro šestnáct  nejlepších.

Jičíňáci se většinou do finále dostali, ale výhodu znalosti podmínek pro boj o vítězství využil jen Míra Jedlička, který ztrácel úder na nejlepšího, ostatní se už vzdálili příliš. Tři dlouhé a náročné finálové jamky přes celé závodiště prověřily všechny, když aspiranti na medaile překvapivě zahráli stejně, žádný posun se nekonal. Tím Roman Horský z Dobrušky těsný náskok udržel 48(35+13) a M. Jedlička 49(36+13) se musel spokojit s druhým místem před J. Václavkem KEG Dobruška 51(38+13). Další Jičíňáci: 10. Vratislav Jedlička 62(48+14), 11. Milan Raulím 63(47+16), další skončili před branami finále: Vlastimil Jirouš 52, Jitka Raulímová 56 (1. žena), Daniel Ersepka 65 a Iva Jiroušová 79 (3. žena).
V neděli se museli hráči vyrovnat s nástrahami  hřiště jen o deseti jamkách.  Méně jamek, vyšší vyrovnanost, a to se opět potvrdilo. Tentokrát se po základní části na čele objevil M. Jedlička, ale jen úder za ním číhalo hned trio pronásledovatelů včetně nejlepší ženy Lenky Zemanové z Dobrušky. Tentokrát tři finálové jamky nadělaly většině více starostí a pořadí určila až závěrečná jamka nahoru k mostu. Na tu šli bojovat o vítězství se stejným skóre R. Langer AKCE WC (hráč klasického golfu z Rychnova nad Kněžnou) a náš hráč. Přestože v dlouhých odpalech mají klasici značnou výhodu, tak teď dominovala zkušenost a M. Jedlička zvítězil o dvě rány 42(31+11), 2. R. Langer 44(32+12) a na 3. místo se probojoval až z 6. pozice J. Václavek KEG Dobruška 45(34+11). Další Jičíňáci: 8. V. Jedlička 51(37+14), 10. M. Raulím 53(41+12) a 13. J. Raulímová 61(44+17) – 2. žena.
Více o turnaji a zatím málo známém zajímavém sportu lze najít na stránkách České asociace extrémního golfu :    www.caeg.cz      Zájemci se mohou jednoduše přidat, nebo využít i nabídky výuky v jičínském Káčku, a to v kroužku věnujícímu se crossgolfu, který se celý rok hraje venku, neboť se hraje i v zimě na sněhu.
Další pokračování extraligy crossgolfistů se uskuteční  v září u Putimi na Písecku.
(gm)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *