Grafická podoba Jičínského zpravodaje se změní. Ostatní v něm zůstane při starém

imgp5954_0 JIČÍN   –  Jičínští radní schválili  druhou kapitolu grafického manuálu, která určuje šablony úředních dokumentů a novou grafickou podobu Jičínského zpravodaje.  První kapitola manuálu, která se věnuje novému logu, byla schválena už dřív. Nové šablony, které zhotovil Lukáš Taneček,  autor redesignu loga  začne městský úřad používat k 1. lednu 2022, postupně na ně přejde  ještě v prosinci. V nové grafické podobě vyjde i první číslo Jičínského zpravodaje v nadcházejícím roce.

Celá grafický manuál najdete na webu města:  www.mujicin.cz

Dalším cílem je aktualizace webu města, který  má vytvořenou  grafickou podobu a je už naprogramován v testovací, prozatím neveřejné verzi. Nový web nabídne občanům přívětivější prostředí. Chystají se také nové funkce, například zavedení Portálu občana.

 Jičínský zpravodaj bude mít nový vizuální styl

Novou grafickou podobu  zpravodaje navrhl Lukáš Taneček, připomínkoval a dopracoval ho další profesionální grafik, Jan Košíček. Ten graficky zpracuje i první číslo příštího roku – leden 2022 – a toto číslo pak  bude šablonou pro ta následující. Grafická vizáž je výrazně odlišná od stávající, která se používá v určitých obměnách od června 2012.  Skladba rubrik, měsíční periodicita, počet stran, formát, barevnost, distribuce do schránek i samotný proces tvorby zůstávají beze změn.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *