Jakubcová třetí v unikátním orienťáckém desetiboji na festivalu žactva

titulka Chotěboř / Jičín  –  Na začátek sprint a potom disciplíny jako indoor orienťák, odhad vzdálenosti, paměťák nebo labyrint  byly součástí prvního ročníku orienťáckého festivalu žactva v Chotěboři.  Z  jičínského oddílu  na akci v dresech východočeské oblasti reprezentovaly tři dívky  a  všechny se dokázaly prosadit. Karolína Jakubcová obsadila v desetiboji, v němž se stejně jako v tom atletickém střídaly  disciplíny vyžadující dobrou orientační i fyzickou připravenost, celkově  třetí  místo v kategorii D12. Desetiletá Elsa Šolcová vyhrála úvodní sprint v ulicích města Chotěboř a v desetiboji se pak umístila na skvělém 4. místě z 52 startujících. Viktorie Vyziblová obsadila ve své kategorii (D14) ve sprintu 4. místo a v desetiboji nakonec skončila 8. z 35 startujících.   Akce se zúčastnily více než tři stovky žáků z celé České republiky. Dorost, junioři a dospělí mezitím bojovali na Mistrovství České republiky v orientačním běhu na krátké trati v lesích nad Jabloncem nad Nisou. Nejlépe se dařilo Sheile Havrdové, která obsadila v kategorii D16 nepopulární, ale skvělé 4. místo. V elitní kategorii mužů skončil na 22. místě Jan Mrázek.