Železnická Noc kostelů s autory vitráží a s harmonikářkou

noc-kostelu-22 ŽELEZNICE  / Jičínsko  –  „Noc kostelů“  je akce, kdy se  veřejnosti otevírají kostely a modlitebny různých církví a zvou ke ztišení, seznámení s prostory, historií, nabízejí poslech hudby, přednášky, besedy, divadla a jiné programy. V České republice si lidé i letos budou moci vybrat z nabídky více než tisícovky  programů.  Rok co rok se do této akce zapojuje i  železnická farnost.

Letošní program v kostele sv. Jiljí  v 18.00 hodin  zahájí hudební lektorka a harmonikářka Lucie Doušová, která  představí novou knihu své žákyně a předvede několik ukázek ze své tvorby.

Následovat bude  moderovaný  rozhovor s autory vitráží našeho kostela. Na vernisáž v srpnu loňského roku bohužel všichni autoři vitráží dorazit nemohli, a proto jsme je požádali, aby nám o své práci povyprávěli právě při Noci kostelů 10. června. Věříme, že se dovíme mnoho zajímavého!

Vrcholem letošního programu bude koncert dámského pěveckého dua z teplické konzervatoře DUO DI FIORI. Repertoár nadaných zpěvaček Natálie Krátké a Jany Sklenářové obsahuje nejen klasická díla světské i duchovní tvorby, ale i muzikálové melodie. Koncert na klávesy doprovodí Karolína Loučková.

Pokud Vás alespoň některý z bodů programu zaujal, jste srdečně zváni do kostela sv. Jiljí v Železnici na „Noc kostelů“ v pátek 10. června !

Těšíme se na Vás! 

Více tady :  https://farnost-zeleznice.webnode.cz/news/noc-kostelu-2022/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *