Jan Egrt vybojoval bronz na X. letní olympiádě dětí a mládeže

img_20211002_125955-3 OLOMOUC / Jičín –   Úterý 28. 6. patřilo na X. letní olympiádě dětí a mládeže v Olomouci i judu. V prvním soutěžním dni se představila koedukovaná krajská družstva. Každý tým čítal 5 chlapců a 4 dívky. Ze 14 výběrů U15 se stalo vítězem Hlavní město Praha, které ve finále udolalo Moravskoslezský kraj. Bronzovou medaili získal kraj Středočeský, který porazil Královéhradecký. V družstvu Královéhradeckého kraje si právo účasti vybojovali i jičínští judisté do 46 kg Jan Egrt a do 52 kg Darina Jirásková. Oba byli platnými členy krajského výběru, když Honza v úterních kláních zvítězil ze sedmi utkání šestkrát a Darina čtyřikrát!

img-20220629-wa0024 Ve středu se pak zástupci čtrnácti krajů utkali v soutěži jednotlivců. V této se víc dařilo Honzovi, který v úvodních kolech nezaváhal a v soutěži podlehl až pozdějšímu vítězi hmotnostní kategorie do 46 kg Pancnerovi z Prahy. V utkání o bronzovou medaili zvítězil po velkém boji až v golden score výrokem rozhodčích!

Na Darině se sedm těžkých utkání z předešlého dne projevilo víc. V úvodních kolech nezaváhala a podlehla až v semifinále pozdější vítězce Ščerbové z Moravskoslezského kraje. K utkání o bronz nastupovala už velmi vyčerpaná. Své soupeřce podlehla nejtěsnějším možným rozdílem až v golden score a skončila pátá.

Pro obě naše mladé naděje jsou tyto úspěchy povzbuzením do další přípravy a pro ostatní vrstevníky příkladem, že poctivý trénink přináší své ovoce. Odměnou jim byla také účast na odpoledním medailovém ceremoniálu!  Oba tak vzorně reprezentovali nejenom Královéhradecký kraj, ale i mateřský oddíl SKP JUDO Jičín, z.s.

SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s..

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *