Jaro v Lišákově doupěti a Férová snídaně v květnu

jaro-v-lic5a1c3a1kovi HOŘICKO  –   V lesním klubu Lišákovo doupě v Hořicích se na příchod jara těšíme možná ještě víc než ostatní. Období několika vrstev oblečení, všudypřítomného bláta a zmrzlých prstů při hře v lese vystřídá radost z bující přírody a veselých her na slunci. O takové zážitky se proto chceme podělit, a tak vás zveme na naše akce pro veřejnost.  Už  tradiční je Den Země, celosvětová akce na podporu a propagaci ekologie, která proběhne v sobotu 22. dubna od 11 do 17 hodin. Letošním tématem jsou čtyři živly – vzduch, voda, země a oheň. Návštěvníci/e si budou moci prohlédnout a vyzkoušet zázemí klubu (jurta, herní prvky v zahradě…) a seznámit se s jeho fungováním. Budou připraveny dílny pro děti na téma čtyř živlů a chybět nebude ani bohaté občerstvení, třeba jaro-v-lic5a1c3a1kovi-2 fazolový guláš, káva a dorty. Od 14 hodin nás čeká divadelní představení pro děti i dospělé Kryštůfek a lesní bytosti od divadla Pruhované panenky, od 16 hodin koncert Dua ZELí tedy Zuzky Chalupové a Elišky Václavíkové.

Akce vzniká na podporu Lišákova doupěte – veškeré získané finance budou použity na rekonstrukci zázemí a tvorbu nových herních prvků pro děti.

Zápis do Lišákova doupěte proběhne ve středu 3. května, na mezinárodní den lesních školek. Jeho tématem je LESsnění, tedy oslava klidu – odpočinku a spánku. Od 9 do 11 hodin budeme čekat děti a rodiče, kteří se od září stanou součástí naši liščí party, těšíme se!

Zveme také na Férovou snídani, která proběhne v sobotu 13. května od 10 hodin opět v zahradě lesního klubu. Jedná se celorepublikový piknik podporující pěstitele místní, ale i ty daleko ve světě. Stačí si sbalit deku, něco dobrého vytvořeného z eticky produkovaných surovin a přijít strávit dopoledne s podobně smýšlejícími lidmi, přáteli či rodinou v rozkvetlé zahradě Lišákova doupěte.

Více informací na webu: https://lisakovodoupe.com/, facebooku: https://www.facebook.com/lisakovodoupe, e-mailu: monika@lisakovodoupe.com,

nebo telefonu: +420 608 371 201

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *