A dost…. řeknou děti, žáci i senioři

a-dost TURNOV /  Český  ráj   –   Kampaň města Turnova pro rok 2023 zaměřená na aktuální témata závislostí a psychického zdraví pokračuje  ve spolupráci výboru pro rodinnou politiku, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí Městského úřadu Turnov, Městské policie Turnov i turnovských organizací, základních a středních škol nebo Parlamentu mládeže města Turnov.

Postcovidová traumata, sociální izolace, nadužívání technologií, digitální závislosti a zneužívání legálních drog – to jsou problémy dneška nejen dětí a mladé generace. Kampaň si klade za cíl  oslovit letos  všechny věkové skupiny obyvatel Turnova různými aktivitami a projekty. Cílí také na podporu a úzkou spolupráci se školami v prevenci rizikového chování. V první polovině roku se kampaň zaměří hlavně  na děti a žáky, třídní kolektivy, učitele, školy i rodiče. Na podzim pak zacílí také na seniory.

Místostarostka Petra Houšková k tomu dodává: „Dlouhodobá kampaň prevence rizikového chování A dost… bude zaměřena na prevenci závislostí, patologické jevy, problémy komunikace v rodině. V součinnosti výboru po rodinnou politiku, městské policie, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, neziskových organizací i turnovských škol chceme iniciovat zájem a vzbudit pozornost o tuto problematiku, nabídnout školám i veřejnosti různé typy aktivit… Nejde o záležitost, která se týká jen Turnova, ale o celospolečenský problém, před kterým často přivíráme oči. Značná část rodičů možná ani neví, proč by se o téma měla zajímat. Ve chvíli, kdy se objeví závažné problémy, může být už pozdě, odborná pomoc není hned dostupná a především není hned účinná. Jak dlouho problém vznikal a tikal pod povrchem, o to delší bodu bude „léčen“. Rychlou a zázračnou pilulku pak rodičům nikdo nenabídne.“

Přijďte na celodenní akce, přednášky pro veřejnost, na divadelní představení, povídejte si se svými dětmi. 

…a  řekněme společně   „A DOST…“

M. Jandová,  tisková mluvčí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *