Jičínští judisté vybojovali v postupové skupině I. ligy druhé místo

staz-judo PRACHATICE  /  JIČÍN  –   Jičínští judisté vybojovali v postupové skupině I. ligy 2. místo. V sobotu 15. října  se ve Sportovní hale TJ Tatranu Prachatice uskutečnil závěrečný turnaj prvoligového ročníku 2022 v judu. Po jarní části si účast v postupové skupině vybojovali celky TJ Tatran Prachatice, Judoklub Olomouc “B“, Judoclub Liberec “B“ a SKP JUDO Jičín, z.s.  Jičínští judisté se chtěli důstojně rozloučit s prvoligovým ročníkem 2022 a v případě úspěchu zvážit svou účast v baráži o Extraligu 2023.

Naši judisté byli připraveni v sestavě: do 60 kg Zdeněk Novotný, hmotnost do 66 kg nebyla obsazena pro zranění Jakuba Bohdálka, do 73 kg Tadeáš Čeřovský a dorostenec František Egrt, do 81 kg Michal Vaníček a Jakub Zachoval, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg Jakub Krejčík.

Výsledky jednotlivých utkání jičínského klubu:

Judoclub Liberec “B“ – SKP JUDO Jičín, z.s. 3 : 3 (300 : 210)

V důležitém úvodním utkání si jičínský celek vybral hned dva smolné okamžiky.

Za očekávaného stavu 1 : 1 po úvodních dvou utkáních si svou premiéru v prvoligové soutěži odbyl dorostenec František Egrt. František získal poměrně brzy vedení v podobě dvou trestů soupeře za pasívní způsob boje. Pokud by byl soupeř ještě jednou trestán, byl by konec zápasu! V druhé polovině utkání se ale náš dorostenecký reprezentant ČR dopustil školácké chyby a věnoval tak soupeři laciný bod.

Poté k utkání nastoupil nejzkušenější jičínský judista Michal Vaníček. Michal v dramatickém utkání získal vedení nad juniorským mistrem ČR Lisým, poté se však zranil a utkání nedokončil.

Stav utkání se pokusil zvrátit Petr Matějka, který se k jičínskému celku obětavě připojil po pátečním večerním návratu ze služební cesty z USA. Petr musel v utkání zvítězit před časovým limitem, abychom mohli pomýšlet na nerozhodný stav celého utkání. Petr bojoval, zvítězil na wazari, ale porážku jičínského celku již neodvrátil.

V posledním zápase zvítězil Krejčík a upravil tak stav utkání na 3 : 3, pomocné body však rozhodly o výhře libereckého celku.

SKP JUDO Jičín, z.s. – Judoklub Olomouc “B“ 5 : 1 (500 : 100)

Jičínský celek v utkání zvítězil přesvědčivě, body získali Novotný, Čeřovský, Zachoval Matějka a Krejčík.

SKP JUDO Jičín, z.s. – TJ Tatran Prachatice 3 : 3 (300 : 201)

V závěrečném utkání o celkové 2. místo v ročníku I. ligy 2022 nastoupil jičínský celek proti domácímu celku.

V dramatickém utkání se štěstí přiklonilo k jičínskému celku, který zvítězil těsně na pomocné body. Z jičínských zvítězili Novotný, Matějka a svůj první ligový bod získal dorostenec František Egrt.

Konečné pořadí I. ligy 2022

1. Judoclub Liberec “B“

2. SKP JUDO Jičín, z.s.

3. TJ Tatran Prachatice

5. Judoklub Olomouc “B“

Jičínský celek vybojoval v soutěži 2. místo, které zaručuje účast v baráži o Extraligu 2023. Výkonný výbor oddílu SKP JUDO Jičín, z.s., společně s trenéry družstva seniorů však zváží případnou účast v této baráži, neboť ekonomické zajištění extraligové soutěže by bylo pro klub velmi problematické.

SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s..

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *