Judo: Stříbro a bronz z Přeboru České republiky žáků

titulka MLADÁ  BOLESLAV   /  Jičín   –    Uplynulý víkend se v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi uskutečnil  Přebor ČR mladších a starších žáků. Na boleslavském tatami se představilo 648 mladých judistů ze 118 klubů ČR. Právo účasti na Přeboru ČR 2022 si v seriálu kvalifikačních turnajů Českého poháru a krajských soutěží vybojovalo i sedm jičínských nadějí.  V sobotních kláních kategorie mladších žáků do 13 let se představili Evelína Lemmerová do 36 kg a Miroslav Kratochvíl do 66 kg.

Oba podali v průběhu soutěže solidní výkon. V úvodních kolech sice klopýtli, ale z opravných bojů se probojovali k utkání o bronz. V tomto se však štěstí přiklonilo na stranu jejich soupeřů a obě naše naděje skončili na děleném 5. místě. Evelína při své premiéře na republikovém šampionátu předvedla sympatický výkon, pro Mirka bylo 5. místo zklamáním.

V nedělních bojích se v kategorii starších žáků do 15 let představili do 40 kg Natálie Rejmanová, do 44 kg Barbora Horáčková, do 52 kg Darina Jirásková, do 46 kg Jan Egrt a do 50 kg Tomáš Ort. Nejvíce se dařilo Natálce Rejmanové, která získala stříbrnou medaili a Janu Egrtovi, který vybojoval bronz. Oba v průběhu soutěže 4x zvítězili a pouze jedenkrát okusili hořkost porážky.

Natálka v posledním utkání celého soutěžního dne sice prohrávala, ale v jeho druhé půli se jí podařil nádherný kontrachvat, kterým zvítězila před časovým limitem a zaslouženě získala stříbrnou medaili.  Honza si vybral smolný okamžik ve čtvrtfinále, kdy svému soupeři podlehl po velkém boji až v golden score. Poté však zúročil své zkušenosti a v boji o bronz zvítězil nádherně provedenou technikou seoi nage před časovým limitem.

Pro Natálku je to první cenný kov z republikového šampionátu, Honza navázal na svůj loňský bronz z kategorie mladších žáků a také na bronz z letní olympiády mládeže z tohoto roku.

Solidní výkon předvedla i Darina Jirásková, která s bilancí dvou výher a dvou porážek skončila sedmá.

Na  devátých  místech se ve svých kategoriích umístili Barbora Horáčková a Tomáš Ort.

Celkově lze považovat vystoupení jičínských nadějí za úspěšné:  dvě medaile, dvě pátá místa, jedno sedmé. V porovnání zisku cenných kovů a bodovaných umístění se naše naděje neztratili.

Velké poděkování patří zejména všem trenérům, kteří se naší mládeži ve svém volném čase věnují, ale i rodičům, kteří své děti podporují.

SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s..

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *