Judo: 53. ročník VC Jičína – Memoriál Josefa Letošníka

let JIČÍN  –   Uplynulou sobotu se ve sportovní hale jičínského Sportovního areálu uskutečnil po roční odmlce už 53. ročník Velké ceny města Jičína, tentokrát jako Memoriál Josefa Letošníka. Na úvod soutěže byli sportovním ředitelem Ing. Cermánkem oceněni trenéři pořádajícího oddílu Roman Kozák a Milan Letošník při příležitosti jejich nedávného životního jubilea.  Na startu se objevilo i několik medailistů z nedávného Mistrovství ČR seniorů i juniorů. V konkurenci necelé stovky judistů z ČR a Polska se dařilo i domácím judistům. V nejtěžší hmotnostní kategorii + 100kg zvítězil po velmi dobrém výkonu Jakub Krejčík, v kategorii do 73 kg získal svou první medaili – bronzovou v kategorii seniorů Tadeáš Čeřovský.

Solidní  páté místo obsadil v kategorii do 81 kg Jakub Zachoval. Sedmou příčku obsadil   při své premiéře v kategorii seniorů do 73 kg dorostenec František Egrt, stejně jako v kategorii do 90 kg Martin Šafařík.

Tradiční cenu Radka Kyziváta pro vítěze hmotnostní kategorie do 90 kg získal Vít Škrkoň z Judoclubu Česká Třebová, bronzový z nedávného M ČR seniorů.

Cenu Josefa Letošníka se pořadatelé rozhodli udělit významné osobnosti 53. ročníku VC města Jičína. Tuto získal úspěšný trenér Sokola Praha Vršovice Zdeněk Kasík, který vychoval řadu reprezentantů ČR všech věkových kategorií.

Judo: Jan Egrt získal bronzovou medaili na Přeboru České republiky

img_20211002_125955-1 Jablonec nad Nisou / Jičín  –  Uplynulý víkend se v Městské hale v Jablonci nad Nisou uskutečnil Přebor ČR mladších a starších žáků.  Na jabloneckém tatami se o víkendu představilo na 660 mladých judistů ze 104 klubů ČR. Právo účasti si vybojovalo i sedm  jičínských nadějí.

Nejvíc se v sobotu dařilo Janu Egrtovi v kategorii ml. žáků do 42 kg. Honza ve velmi silné konkurenci klopýtl ve 4. kole soutěže a svému soupeři podlehl. V opravných bojích podal velmi dobrý výkon a po celkově šesti vítězných utkáních získal zasloužený bronz.

Krůček od medaile zůstala v kategorii do 48 kg Darina Jirásková, která přes drobné zdravotní omezení obsadila po velmi dobrém výkonu páté místo.

V nedělních bojích se v kategorii st. žáků umístili do 55 kg Vojta Ježek a 57 kg Kateřina Kratochvílová na devátých  místech. Oba ve svých kategoriích 2x zvítězili a 2x odešli poraženi. V tak silné konkurenci je i deváté místo úspěchem!

Ostatním jičíňákům – Tomáši Ortovi, Štěpánu Lánskému a Kryštofu Neuwirthovi se nedařilo, svým soupeřům podlehli v prvním  kole a do dalších bojů už nezasáhli.

SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s..

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *